Вибори до Новоселицької об’єднаної територіальної громади, другої за чисельністю в Чернівецькій області, продемонстрували, що дуже помиляються ті фахівці, які вважають, що «Народний фронт» на Буковині не має значних електоральних перспектив. Незважаючи на сенсаційну перемогу «Самопомочі» імені МайданськогоМельничука, справжнім вигодонабувачем від новоселицької кампанії є саме партія Максима Бурбака, яка продовжує методично зачищати 203 («румунський») виборчий округ під свого кандидата на вибори до Верховної Ради.

Нагадаємо, що 203 округ включає в себе Новоселицький, Глибоцький, Герцаївський райони, частину Сторожинецького (україномовний «Кучурівський куст» і деякі приміські села) та частину міста Чернівці (дільниці району Садгори). Наразі народним депутатом від цього округу є Григорій Тіміш, який за квотою УДАРу і тодішнього губернатора Буковини Романа Ванзуряка балотувався від президентської партії і у впертій боротьбі виграв кампанію у відомого підприємця та мецената з Боян Івана Семенюка. Передбачалось, що саме між ними має розгорнутися основна боротьба й на наступній (можливо, позачерговій) виборчій кампанії до українського парламенту. Але вибори до ОТГ на території 203 округу говорять про те, що тепер не вони є визначальною електоральною силою там, де ще півроку тому їх вважали беззаперечними фаворитами.

Тихою сапою округ Івана Васильовича і Григорія Івановича «віджали» «фронтовики». Найголовніший важіль — адміністративний ресурс, який у ключових районах (Новоселицькому, Глибоцькому, Герцаївському) команда Максима Бурбака далекоглядно залишила за собою. Євгенія Бойко, Георгій Придій, Віорел Ястремський як голови районних державних адміністрацій зі своєю роботою справляються без особливих успіхів, але в «час Ч» — здатні мобілізуватися і показати результат для висуванця «Народного фронту», який зайде в кампанію в останній момент.

В цьому розкладі особливо страждає Григорій Тіміш, який формально представляє владу і відповідає за всі її прорахунки, але практично на прийняття ключових, у тому числі кадрових, рішень не впливає. Це яскраво продемонструвала кампанія до Новоселицької ОТГ, яку Блок Петра Порошенка, як партія влади, відверто провалив. У Новоселиці Тіміша не сприймають за «свого» депутата, хоч які б кроки він для цього не робив.

Не краща ситуація і в іншого потенційного фаворита 203 округу Івана Семенюка. За інсайдерською інформацією, напередодні виборчої кампанії на своїй вотчині його пограбували вкрай сміливі бандити. За нашими джерелами, природа експропрійованих грошей настільки туманна, що найвищі правоохоронні чини Буковини від гріха подалі зробили все, щоби ця історія не набула розголосу. Івану Васильовичу було явно не до виборів у Новоселиці, і його теперішня політична надбудова, партія «Наш край», значно втратила електорально — хоча після непублічних переговорів компенсувала це посадою заступника голови ОТГ.

Не може до кінця вважати себе переможцем і ще один впливовий на 203 окрузі гравець, фермер Олег Мельничук. З одного боку, завдяки перш за все його та депутата Чернівецької обласної ради Руслана Майданського старанням Об’єднання «Самопоміч» на виборах до Новоселицької ОТГ отримало формальну перемогу. З іншого боку, він програв у переговорному процесі щодо формування керівництва громади представникам «Народного фронту», які отримали посаду секретаря новоствореної ради.

Ні самого Мельничука, ні Георгія Нікітовича, як сильних і непередбачуваних гравців, у керівництві громади не чекають. У підсумку, команда «Самопомочі» робить технічну заміну: чинний депутат Руслан Майданський іде з Чернівецької обласної ради в раду Новоселицької ОТГ на місце керівника бюджетної комісії, а на його місце заходить Олег Мельничук. Частина київського керівництва «Самопомочі» розглядає останнього як фігуру, що, маючи реальну історію електорального успіху, спроможна продемонструвати нову якість роботи та очолити фракцію «Самопомочі» в крайовому парламенті.

Проте якщо дивитися ширше — сьогодні на «румунському» окрузі вимальовується домінація «Народного фронту». Це стане очевидно всім після весняних виборів до Герцаївської об’єднаної територіальної громади, на яких «фронтовики» будуть боротися і за перемогу по партійних списках, і за багатообіцяючий пост голови.

Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано кадр програми «Чернівці сьогодні» на телеканалі «Чернівецький промінь»

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Михайло Шморгун | Мерседес Максим Юрійович