Є різні способи ведення політики. Один – вести діалог з виборцями, опонувати конкурентам, нав’язувати свій порядок денний. Назвемо цей спосіб умовно «відкритим». Відповідно десь є і «закритий», непублічний спосіб ведення політики, коли єдине твоє завдання – «мочити» опонентів і не дати їм можливості «спокійно дихати».

Поки великий осінній політичний сезон ще не розпочався, місцеві чернівецькі гравці уже тренують навики включати неформальні важелі тиску для досягнення своїх цілей і бити по найболючіших місцях своїх опонентів. І чим вища буде ціна питання – тим підступніше і хитріше діятимуть фігуранти. Важко собі навіть уявити, що буде восени, коли закінчиться агітація в «закордонному виборчому окрузі» і засмаглий на дальніх морях буковинський політикум викопає сокиру війни.

Тема № 1. Міські «шкурняки»

Максим Юрійович вчергове намагається вирішити свої «шкурняки» на Гравітоні. І вчергове – йому це не дає зробити Василь Сафронович, який систематично втирає носа великому партійному босу з «Народного фронту». Чим довше триватиме така ситуація, тим сильніше підриватиметься авторитет Бурбака, з якого уже починають тихенько сміятися. Мовляв, як ми можемо вирішувати серйозні питання з людиною, яка не контролює навіть ситуацію у своєму (рідному?) місті.Звичайно, такий стан справ його не влаштовує і він посилає месидж депутату від «Рідного міста» Анатолію Чесанову (у якого якраз проблем з міською радою нема), через свої зв’язки намагаючись ламати йому бізнес-план. Люди Чесанова заперечують інформацію з документу, який Державна архітектурно-будівельна інспекція України надала у відповідь на депутатський запит нардепа Максима Бурбака, де йшлося, що готель за адресою вул. 28 червня, 42 був збудований без відповідних дозволів.

«Це все наклеп. Ця відповідь є некваліфікованою і такою, що не відповідає дійсності. Наразі там немає ніяких судових справ. Усі суди завершені і вони виграні. Тобто Вінницьким апеляційним судом уже доведено те, що там дійсно немає жодного самобуду і ніколи його не було. Суд встановив, що будівництво відповідає законодавству». У відповіді за підписом голови ДАБІ Олексія Кудрявцева на депутатський запит нардепа Максима Бурбака йшлося, що будинок на вулиці 28 червня у Чернівцях був збудований без відповідних дозволів. Бурбак просто передає привіт групі Продана. Скажемо так – «отвєточку»...Історія питання проста. «Шкурняк» Бурбака уперся в рішення міської ради щодо розбудови автовокзалу на Гравітоні. Підприємству ПАТ «Гравітон», де нині нова автостанція на вул. Руській, не хочуть надати в оренду земельну ділянку для розширення дороги. Депутат Володимир Бешлей заявив, що підприємство незаконно облаштувало зупинку біля автостанції. Затормозили і питання про виділення земельної ділянки для виробництва. Є інвестори, які бажають створити у цьому приміщенні підприємство, з якого, скоріше за все, буде мати профіт бізнес, наближений до Бурбака. Питання принципове. Хто з політиків дасть задню, той і програє і буде виглядати слабаком в очах «чернівецької еліти». Наступна сесія буде випробовуванням і боротьбою місцевих «альфачів».

Тема № 2. Медичні «шкурняки»

«Отвєточка» приходить і на адресу постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я. Її бажання всадити в крісло головного лікаря Чернівецького онкодиспансера свого голову Ігоря Малишевського викликало протидію. І першою ластівкою став «круглий стіл», котрий організувала волонтер Леся Хомко, яка жорстко розкритикувала роботу комісії.

«...Ми сьогодні повинні іти на конструктив, а не деструктив. Разом з громадськими активістами, волонтерами ми маємо пропонувати якісь нововведення, департамент повинен слухати. І ми завжди будемо стояти на засадах законності й справедливості. З огляду на це, хочемо заявити, що використовувати гасла, депутатські мандати, особливо використовувати якісь свої переваги, а депутатський мандат дає чимало повноважень, задля задоволення власних амбіцій та цілей – це неприйнятно. Комісія з охорони здоров’я та соціального захисту сьогодні, використовуючи своє положення, дає подання на призначення своїх же представників головними лікарями. Це є недостойно...», – заявила Леся Хомко.

Далі – з круглого стола зробили арену цирку. Але головний месидж прозвучав. Лікар-ортопед Василь Василов зачитав звернення працівників обласної клінічної лікарні до голови обласної ради Івана Мунтяна щодо неприйнятності методів роботи профільної комісії. «Це махновщина!» – тонко підсумував він. Тепер цілком можливі негативні для комісії і її керівництва наслідки. Полюючи за посадами інших, можуть втратити свої.Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Читати більше:

Дайджест | Каспрук—Якимчук 1:1. Мільйонні перемоги Бурбака