«И ты, о Брут

Вильям Шекспир, «Юлий Цезарь»

Візит прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана до Чернівців для частини місцевого політбомонду став нагодою погрітися у променях сонцесяйного високопосадовця. І хоча сам Гройсман є людиною відносно молодою, тінь совкового «чінопочітатєльства» за ним така ж густа, які і за представниками влади більш поважного віку. У провінційних Чернівцях це чомусь гостро відчулося.

Але крім приємностей від перебування на близькій відстані з «такою людиною», місцевим владникам варто зробити кілька висновків із тих заяв, які злітали з вуст «високого гостя». За кілька днів до відвідин столиці Буковини, в ефірі одного з телеканалів, Володимир Гройсман заявив, що проблема високих тарифів на комуналку – це парафія місцевої влади. А вже в самих Чернівцях прем’єр переклав відповідальність на завищені рахунки за тепло на КП «Чернівцітеплокомуненерго», зазначивши, що підприємство може виставити рахунки за тепло усім чернівчанам по тарифу, який діє за наявності лічильника.

З огляду на слова керівника виконавчої влади в Україні, міська влада, яка довший час у питаннях тарифів посилалася на далеких київських посадовців та невблаганну Нацкомісію, виглядає дещо дивно. Якщо вірити прем’єр-міністрові, міський голова та комунальники вводили в оману мешканців Чернівців починаючи з серпня-місяця, коли у стінах сесійної зали вперше підняли питання щодо обмеження підвищення тарифів на комуналку. Якщо навіть взяти до уваги, що керівництво міста ініціативу депутатів перевело в площину популізму через політичні ревнощі, то це також не знімає відповідальності з того ж Каспрука, оскільки за такий довгий час можна було б перехопити ініціативу у цьому питанні у свої руки. Звісно, за бажання...

Наразі Володимир Гройсман, окрім заводу на Гравітоні, відкрив ще й скриньку Пандори, яка стане новим джерелом розбрату в Чернівецькій міській раді. Тепер антимерська коаліція, завдяки прем’єрові, отримала чималий козир для публічного протистояння з міським головою. При відповідній подачі інформації, Олексія Каспрука можуть зробити винним та відповідальним за «драконівські тарифи». А самі депутати, які неодноразово намагалися обмежити в місті «тарифне свавілля», ймовірно, будуть подані як реальні борці за народні інтереси.

Це питання може стати досить серйозним чинником для подальшого розхитування ситуації в Чернівцях. При цьому весь негатив концентруватиметься на Олексієві Каспруку. З цим фактом варто рахуватися оточенню міського голови й терміново розпочинати роботу з нейтралізації цілком ймовірних інформаційних ударів.

Можна також припустити, що, як виправдання, міський голова посилатиметься на вже надіслане звернення від міськради до Кабміну щодо перегляду визначення коефіцієнту, за яким обраховується тариф на теплопостачання й бюрократичність державного апарату, де одна установа діє практично в автономному режимі від іншої.

Поки що ті сили у міській раді, які не вкладалися у матрицю «Народного фронту», отримували звання «заПроданців» та відповідне ставлення з боку мера. Але й заяви Гройсмана цілком відповідають їхній риториці. Тож ініціативи депутатів, зокрема Андрія Ілюка, у світлі останніх подій, стали не таким вже й популістичним вчинком, як це подавали промерські ЗМІ. В ідеалі міська рада могла б на основі ініціатив Ілюка виробити помірковане рішення, яке б задовільнило усі сторони, передовсім споживачів. Чи стане мудрості міському голові й депутатам дійти згоди й вийти із згаданої проблеми з користю для чернівчан? Питання риторичне.

Володимир Звенигородський — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Читати більше:

Володимир Звенигородський | Шантаж виборами чи останній блеф Каспрука?