Передвиборний візит лідера «Самопомочі» Андрія Садового до Чернівців продовжує давати приводи для дискусій. Минулого тижня засоби масової інформації намагалися з’ясувати, що ж все таки коїться у чернівецькому осередку підпорядкованої мерові Львова політичної сили. Так, до ефіру програми «Пряма відповідь» на телеканалі «Чернівці» завітав заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Василь Гостюк. Одним із перших запитань, які йому поставила ведуча, головний редактор ТРК «Чернівці», Лариса Сергєєва, стосувалося виключення пана Гостюка зі складу «Самопомочі» за те, що він понад рік не відвідував жодного засідання фракції.«Вдячний за виключення моєї кандидатури з її складу. Адже мені не доведеться складати депутатський мандат», – заявив Василь Іванович. На запитання ведучої, що ж за пристрасті нині вирують у буковинській «Самопомочі», посадовець відповів, що ніколи не мав до обласного осередку відношення. «Я не можу відповісти, бо не маю стосунку до Об’єднання «Самопоміч» і ніколи не мав. У кожного своє життя», – уникнув конкретної відповіді на запитання заступник голови ОДА.

У програму «Без емоцій» на телеканалі «Чернівецький промінь» до ведучого Святослава Вишинського завітав колишній очільник чернівецького партійного осередку «Самопомочі» Олексій Попович. Гість передачі заявив, що депутати фракції вели свою політичну гру, а не переслідували інтереси партії. Тому сам ініціював розпуск фракції у міській раді. «Вважаю, що завдяки і моїй діяльності зокрема сьогодні у Чернівецькій міській раді немає політичної партії Об’єднання «Самопоміч». Це і для партії, і для самих депутатів є позитивним явищем», – пояснив Олексій Попович.Водночас, екс-керівник чернівецької «Самопомочі» не зміг відповісти, чому так і не оприлюднили результати внутрішньопартійного розслідування, яке стосувалося депутатів міськради від цієї фракції. А також припустив, що недопуск на збори партії охочих, яких не встигли зареєструватися заздалегідь, і серед яких був, зокрема, і секретар Чернівецької міської ради Василь Продан, було помилковим рішенням.

То скільки ж варіантів генплану?

Іншою резонансною темою минулого тижня стала епопея зі звільненням головного архітектора міста Наталії Хілько. Директор телеканалу ТВА Вадим Пелех запросив пані Наталію у програму «Політика». Спочатку ведучий припустив, що скандал навколо МАФу з морозивом, нещодавно облаштованому на Театральній площі, виглядає, як «випускання пару». При цьому люди, «які поширюють негативні відгуки про МАФ, зовсім не помічають незаконну забудову в центрі Чернівців». Вочевидь, Вадим Володимирович мав на увазі незаконну забудову на вулиці 28 червня, 44, яку пов’язують із нардепом Максимом Бурбаком. Її на крайньому засіданні сесії міської ради намагався відстояти мер Олексій Каспрук. За чутками, саме в цій забудові мав би розміститися новий офіс телеканалу ТВА.Сама ж Наталія Олексіївна стверджувала, що «нормально працює, а не відсиджує роботу, просто, щоби отримати зарплатню» та не скупилася на розхвалювання власної роботи протягом трьох років перебування на посаді. Водночас, чуток про те, що нині існує аж три варіанти генплану Чернівців, головний архітектор розвіяти не зуміла. За її словами, ситуація навколо генерального плану була і залишається складною. Тож, потрібно серйозно віднестися до коригування генплану. Які саме складності в цьому документі, чому його необхідно коригувати та скільки все ж таки його варіантів існує, пані Хілько так і не пояснила, уникнувши конкретної відповіді.

Через образи мера незручно чернівчанам

Про дурдом і сваволю, які влаштував у місті мер Олексій Каспрук, говорив у своїй програмі «Чорним по білому» Святослав Вишинський. За його особисті амбіції тепер будуть розплачуватися не лише перевізники, але сотні їхніх підлеглих, які залишилися без роботи, а також тисячі чернівчан-пасажирів. Міський голова ліквідував маршрути № 11, 12 та 40. Перші два належать голові Асоціації перевізників Чернівців Миколі Альботі. Під час страйку перевізників він неодноразово досить різко висловлювався у бік міського голови.Попри те, що його маршрути сполучають центр із густонаселеними спальними районами та є найчистішими, найпунктуальнішими та найзручнішими маршрутами, Каспрук не погребував через особисту помсту Альботі, пожертвувати комфортом усіх чернівчан. «Автобуси цих маршрутів справно їздили Чернівцями навіть після 23:00. Чи курсують після одинадцятої вечора тролейбуси – завдяки ідіотському рішенню влади зможете переконатися самі», – заявив у теле-ефірі Святослав Вишинський.

Перевізники несли збитки і вимагали від влади підняти тариф до 5 гривень. Мер у квітні голосував «за». Але за браком одного голосу рішення тоді не пройшло. Через місяць перевізники вийшли на страйк і Каспрук різко став проти, прийнявши позицію громади. Нагнітаючи конфлікт, відмовляючись скликати виконком, Олексій Павлович на тиждень занурив місто у хаос. Коли десятки тисяч чернівчан ходили пішки або товклися у забитих до стелі тролейбусах, містяни терпіли, бо сподівалася, що ціна на проїзд залишиться старою.

«Та пан Каспрук не сказав про те, що найближчим часом вартість проїзду в тролейбусах зросте до 3 гривень, а згодом – до 4. Адже 3,80 зараз є «економічно обґрунтованим тарифом». При меншій кількості автобусних маршрутів пасажирам доведеться робити пересадки, що множать в результаті їхні витрати у півтора рази», – резюмує автор програми «Чорним по білому».

У свою чергу, гість програми «Тема дня» на телеканалі «Буковина», заступник начальника відділу транспорту, зв’язку та енергетики департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради Ігор Кожуленко заявив, що ліквідація та скорочення автобусних маршрутів – «не помста, а реорганізація, вивчення та спрямування пасажиропотоку». «Першим кроком стало суттєве зменшення автобусів у центральній частині міста. Ми скасували ті маршрути, які суттєво співпадають із тролейбусними. Перевізникам, автобуси яких звільняють центр, пропонують освоїти маршрути до околиць. Нова сітка маршрутів працюватиме у тестовому режимі протягом двох місяців. Це не диктатура, це нормальний процес розвитку», – зазначив Ігор Кожуленко.Водночас, очільник відділу транспорту запевнив, що тролейбуси повністю справляються зі збільшеним обсягом пасажирів. Мало того, у годину пік завантаженість тролейбусів сягала «лише» 60%. Такий показник, за словами Ігоря Кожуленка, забезпечує комфортні умови для чернівчан. Але возити пасажирів у більш як наполовину заповнених тролейбусах міська рада не може собі дозволити. Судячи з риторики головного транспортника міста, рентабельно пасажирів возити у переповнених машинах. Враховуючи ще й те, що тролейбусному управлінню катастрофічно не вистачає водіїв, про що напередодні в іншому ефірі «Теми дня» зізнався в.о. начальника ЧТУ Михайло Олексюк, чернівчани можуть робити висновок про те, що їздити їм доведеться у переповнених «рогатих».

Сергій Проценко * — спеціально для БЦ

* У зв’язку з конфліктом інтересів автора матеріал публікується під псевдонімом

В оформленні використано кадр програми «Політика» на телеканалі ТВА

________________________________________

Читати більше:

Огляд ефіру | «Баден-Баден» по-чернівецьки. Чому Каспрук не Садовий?