В Україні та Чернівецькій області є крайня потреба в нових силах – не стільки в нових обличчях, скільки в нових підходах. Одним із претендентів на цю роль став Чернівецький обласний осередок партії «Справедливість» Валентина Наливайченка. Ця політична організація, поряд із «Рухом нових сил» Михайла Саакашвілі, демонструє найшвидші темпи нарощення електорального потенціалу. Обидві команди йдуть у фарватері об’єднання – принаймні, на словах партійних лідерів. Цей процес буде болісним і конкурентним, а місцеві лідери, які поведуть об’єднану структуру на вибори, мають відповідати електоральним очікуванням.

Як мінімум, виборці повинні знати про всі «скелети в шафах» регіональних організацій «нових сил»: у призмі аналізу біографій керівників буковинської «Справедливості» в гарній історії про «нових опозиційних політиків» стирчать вуха чинної влади та одіозних «регіоналів». Керівник обласного осередку партії Наливайченка Кобеля Ігор Петрович, 1984 року народження, після закінчення Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ за спеціальністю «міжнародна економіка» зробив стрімку чиновницьку кар’єру. Секрет цього криється в патронажі молодого Кобелі відомим та одіозним посадовцем Олександром Лієвим.Кар’єра Ігоря Кобелі тісно пов’язана з цим політиком. Ще далекого 2013 року молодий Кобеля починає працювати в команді міністра курортів та туризму Автономної Республіки Крим – Олександр Лієв тоді переживав свій оксамитовий «регіональний» період.Після роботи у Криму Кобеля виконував обов’язки генерального директора державного підприємства «Спецагро». У 2015 році став заступником, а надалі в.о. керівника правління ДАК «Хліб України». В той же час заступником цієї структури став ще один представник команди Олександра Лієва і Єлизавети Пушко-Цибуляк – нині голова Глибоцької районної ради Петро Панчук.

Швидке кар’єрне зростання Ігоря Кобелі пов’язане з тим, що його покровитель Олександр Лієв став радником міністра аграрної політики Олексія Павленка і на «потоки» потрібно було ставити свою людину. На даний момент Кобеля має відношення до фірм, що займаються продажем та переробкою зерна (зернотрейдери ТОВ «Трейд Інкорпорейтед» та «Українська мукомельна компанія»).Ігор Петрович також є одним із засновників фірми «Вуд–Левіт» з іноземними (французькими) інвестиціями, що займається деревообробкою.Керівник буковинської «Справедливості» має відношення і до Громадської організації «Чернівецький міжнародний інститут охорони та збереження культурної спадщини», що була замішана в гучному скандалі із затриманням Олени Пушкової. Саме в кабінеті цієї організації, що знаходиться у приміщенні Чернівецької міської ради, залишили хабар за вирішення питання з відділом охорони культурної спадщини, після якого Олена Пушкова була затримана Службою безпеки України.Ігор Кобеля є також підписантом у Благодійному фонді підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення України. Це ще одна нитка його зв’язку з Олександром Лієвим, який 5 липня 2017 року обійняв посаду виконавчого директора Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Видається дивною різка зміна виду діяльності Ігора Петровича: то він розвиває кримський туризм, то йде в аграрії, то стає поборником розвитку суспільного мовлення. Єдине логічне пояснення – робота з Олександром Лієвим, який займав чинні позиції в цих сферах і виставляє свого помічника Кобелю на посади, які потребують зіц-голови.Фактично Ігор Кобеля є вірною людиною Олександра Лієва, який протягом усієї кар’єри протягує із собою відданого помічника. Тому, знаючи той факт, що Олександр Сергійович завжди працював із владою, в тому числі був жорстким противником «помаранчевої чуми» і членом Партії регіонів, можна припустити, що і його протеже ставиться до партії «Справедливість» Валентина Наливайченка як до можливості отримувати фінансові дивіденди.

Спочатку це були повеневі кошти при «помаранчевій» владі, потім це були туристичні «потоки» в Криму в часи Віктора Януковича, згодом можливість працювати в аграрній сфері з міністром Олексієм Павленком, а нині – «розбудовувати суспільне телебачення». Відповідно, політична діяльність Ігора Кобелі є віддзеркаленням прагнення його політичного патрона Лієва закріпитися у владі після її ймовірного оновлення.

Ще однією цікавою деталлю є те, що заступник Ігоря Кобелі в партійній організації Валентина Наливайченка Андрій Павлюк є діючим помічником народного депутата від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Григорія Тіміша. Будучи заступником голови осередку опозиційної партії «Справедливість», він залишається помічником депутата – члена правлячої коаліції. При чому не простим помічником, а помічником на платній основі, що є беззаперечним доказом його активної участі в команді депутата Григорія Тіміша.Зважаючи на ці пікантні деталі, постає логічне питання: можливо, всім тим, хто бажає на регіональному рівні говорити про об’єднання з командою Валентина Наливайченка, потрібно розмовляти не з номінальним керівником, яким виглядає Ігор Кобеля, а одразу зі справжнім лідером – Олександром Лієвим?

Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Станіслава Юрченка

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Розслідування | Як руйнували вулицю Хмельницького. Історія посадового злочину