Віра Федорук утримує багатомільйонне підприємство, декларуючи дохід у 1500 гривень. Попри нестабільну фінансову ситуацію, капітал підприємства дружини Миколи Федорука регулярно поповнюється на мільйони.

Колишній мер Чернівців, а нині депутат Верховної Ради Микола Федорук завжди вирізнявся скромністю стосовно оприлюднення власних статків. Ніколи Микола Трохимович не вихвалявся і доходами своєї сім’ї, котрі, якщо вірити звітам нардепа, більш ніж скромні. У своїх деклараціях, крім статків рідні, які нерідко дорівнюють мінімальним доходам в Україні, він вказує також свою зарплату та фінансову допомогу. При цьому дружина, Федорук Віра Іванівна, примудряється утримувати не надто дохідне підприємство, статутний фонд якого, попри все, регулярно поповнюється мільйонами гривень.

Як живеться дружині нардепа у «злиднях»

Отже, Вірі Федорук належить приватне підприємство «Затишок–3000». Воно працює з 1999 року, і протягом майже двох десятків років свого існування значних фінансових успіхів так і не досягло. Такі висновки можна зробити, ознайомившись з історією фірми та електронних декларацій колишнього мера Чернівців Миколи Федорука.

Зокрема, судячи з доходів від зарплати, які отримувала Віра Іванівна від своєї підприємницької діяльності, справи у фірми йшли вельми кепсько. Принаймні, від 2011 року, відколи є можливість прослідкувати за електронними деклараціями подружжя. Згідно з деклараціями, протягом 2011 року пан Федорук отримував зарплатню приблизно у 17 тисяч гривень. У цей же час його дружина – майже 4,5 тисячі. В подальшому її щомісячний дохід ставав дедалі меншим та опустився до 1,5 гривень 2014 року.

Як знати, скільки б ще витримувала жити у таких злиднях дружина колишнього мера Чернівців, якби протягом наступних років до її скромної зарплатні не додалася ще й скромна пенсія... Підприємство протягом останніх років переживає скрутні часи. Доходи «Затишку» постійно балансують на межі «нуля», опускаючись до рівня невеликих збитків або піднімаючись до незначних прибутків. Для чого ж стільки років власниця готельно-ресторанного комплексу утримує його?

Став збитковим – не плати податки

Протягом останніх років дохід підприємства «Затишок» становив, згідно з даними сервісу «YouControl», не більше 10 тисяч гривень на рік. А у 2016-му воно взагалі зазнало збитків на суму у 1,2–1,3 мільйони гривень. Згідно з Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств», якщо за декларацією прибуток відсутній, підприємець не сплачує податок. Мало того, збитки йдуть у розрахунок наступних сплат, завдяки чому підприємство не відраховує до казни гроші, аж доки не стане прибутковим. Таким чином, показані на папері збитки не лише дозволяють платити менше податків, а й узагалі уникнути сплати податків, не привертаючи зайву увагу контролюючих органів.

Бідні, але з мільйонами «під подушкою»

Та попри ледь не мінімальну зарплатню власниці «Затишку», вказану у декларації Федорука, збитковість самого підприємства та вельми скромні для утримання малодохідного підприємства статки самого нардепа, статутний фонд фірми сягає 10 мільйонів гривень. Для довідки, статутний фонд підприємства – це сума вкладів засновників та учасників товариства у вигляді грошей, майна, матеріальних цінностей, нематеріальних активів або цінних паперів.

Віра Федорук є одноосібним власником підприємства і власноруч наповнювала статутний фонд від 2001 року. Та якщо вірити поданим Миколою Федоруком деклараціям, його дружина протягом 2011–2014 років заробила в сумі 161 940 гривень. Водночас, протягом вказаного періоду вона щорічно поповнювала статутний фонд підприємства на мільйонні суми. Зокрема, у 2014 році, коли Микола Федорук задекларував рекордно низький дохід своєї дружини від зарплати в розмірі 18 440 грн. за рік (або 1536 грн. на місяць), статутний капітал «Затишку» збільшився на 2 772 886 грн.

Мало того, показавши в декларації звичні доходи від зарплати та пенсії минулого року, Віра Федорук цьогоріч звідкілясь узяла одразу 5 мільйонів гривень, завдяки чому розмір капіталу її підприємства сягнув захмарних 10 мільйонів. Непогана сума для звичайної дружини звичайного нардепа, зарплатня якої іноді не перевищує мінімальну.

Сергій Проценко * — спеціально для БЦ

* У зв’язку з конфліктом інтересів автора матеріал публікується під псевдонімом

В оформленні використано фото-знімок Василя Салиги

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Розслідування | «Собача будка» російського олігарха в серці буковинських Карпат