Кожен новий день приносить буковинцям чергову порцію смачних «зрад». Обласна і міська влада на фоні літніх вакацій показують майстер-клас власної безпорадності. Бажання зняти з себе відповідальність за очевидні провали в роботі стали частиною політичної традиції і вже нікого особливо не дивують.

1) Пунктів пропуску в цьому році не буде

Будівництво ключових для Герцаївського та Сторожинецького районів пунктів пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ» призупинено. Європейська комісія не продовжить фінансування будівництва – про це повідомив голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян. За його словами, Державна фіскальна служба не прозвітувала про кошти, витрачені на будівництво. Зазначимо, що перший транш склав 2 млн. 200 тисяч євро. Згідно європейських стандартів та вимог, у разі недотримання термінів реалізації проекту та невчасного подання звіту, виділені кошти обов’язково потрібно повернути.

Якщо простими словами пояснювати ситуацію – українські чиновники, завищуючи вартість робіт, вирішили здурити європейських партнерів. Європейці, які давали нашій країні ці грантові (!) гроші, цей процес зупинили і тепер ми і пунктів пропуску не матимемо, і будемо змушені повернути перший транш. Окрім того, що держава втратила імідж партнера, ми всі відкинули євроінтеграційний процес в області на роки. Винуватці – чиновники, як київські фіскали, так і місцеві, які, незважаючи на обіцянки, не змогли зрушити процес з мертвої корупційної точки. Зі всієї країни зробили посміховисько.

2) Потяга до Сучави не буде

Запуск потяга «Чернівці—Сучава» переноситься на невизначений термін. З румунського боку все готове для нового сполучення, натомість процес затримують українці. Іван Мунтян зазначив, що від Міністерства інфраструктури досі немає відповіді щодо нового маршруту. В губернатора провели три раунди переговорів і виявилося, що не все від них залежить (хто би сумнівався!). Мається на увазі прикордонний та митний контроль.«Якщо потяг буде в дорозі 3-3,5 – це добре, якщо ж 6-7 – тоді він немає змісту», – заявив голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук. Перефразовуючи людською мовою – вчергове обі*рались. Абсолютно неадекватне керівництво області вхопилось за чергову пропозицію румунської сторони, але не знайшло можливості довести проект до кінця і відклало проблему в довгий ящик.

3) Тролейбусів не буде

7 липня у міській раді визначили переможців на постачання чернівчанам 11 вживаних тролейбусів. 8 одиниць електротранспорту мала поставити словацька компанія «DUOX s.r.o.», а ще 3 – дніпровське ТОВ Торговий дім «Літан». Машини мали би доставити до Чернівців у вересні 2017 року. Однак словацька компанія «DUOX s.r.o.», котра виграла тендер за двома з трьох лотів на поставку 8 тролейбусів, загальна вартість яких майже 7 млн. грн., відмовляється від своїх зобов’язань.Додати до цієї новини нічого. Західні фірми не можуть працювати за умовами, які прописують чернівецькі чиновники. Багатостраждальний громадський транспорт Чернівців буде продовжувати страждати від політичних ігор. Так само, як і пасажири.

Post scriptum Кобевка. Брудна журналістика

Стало відомо, хто і як забруднював воду в Сокирянах. Спалах інфекції відбувся через нечистоти, які зливали просто у річку. Нещодавно санепідеміологи встановили, що вода у Сокирянах є непридатною для споживання. Члени виїзної комісії перевірили береги Сокирянки та з’ясували, що водойму забруднює директор комунального підприємства Телерадіоорганізація «Сокиряни». На подвір’ї будинку Ростислава Бузила не облаштована вигрібна яма, а нечистоти зі вбиральні та трубопроводу потрапляють просто в річку. Тимчасом журналіст Петро Кобевко пообіцяв привселюдно з’їсти свою газету, якщо у Чернівцях за його життя збудують тунель під летовищем. Буковинські журналісти не перестають дивувати.Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Читати більше:

Дайджест | Освітяни проти і піщані королі. Тижневик буковинських зрад