Від Редакції: У сьогоднішньому додатку до газети «Молодий буковинець» вийшла стаття Миколи Кобилюка, де аналізуються 8 груп впливу серед депутатського корпусу Чернівецької міської ради. Однак нещодавні події дають підстави стверджувати, що конфігурація в Ратуші зазнає змін: з політичної тіні Олексія Каспрука поступово виходитиме «Народний контроль». Втім, демарш опозиційних депутатів не слід сприймати як оголошення війни – але радше як спробу підняти ставки в переговорному процесі з міським головою. За інформацією, якою ми володіємо, депутати готові домовлятись.

Поки Київ притряхує від небувалого з часів Революції Гідності політичного шторму, на малій батьківщині «винуватця урочистостей» Арсенія Яценюка відбувається тонка позиційна гра, результатом якої може стати формування в найближчий час непідконтрольної меру Олексію Каспруку більшості в Чернівецькій міській раді.

Для створення такої більшості потрібно вирішити три головні проблемні моменти. Перший – пояснити громадськості Чернівців, чому депутатський корпус не грає одною командою з мером Олексієм Каспруком і має бути «опозиційним» до нього. Друга – командам політичних сил, які увійдуть в таку більшість – пояснити своїм виборцям і своєму київському керівництву чому саме такою «некошерною» має бути конфігурація та розстановка сил в Чернівецькій міськраді. Третя, і найголовніша – зайняти актуальний і зрозумілий обивателю «порядок денний» суспільної думки, щоб «докришити» ще два-три депутатські штики, які будуть страхувати кістяк нової більшості і в найважливіші моменти підключатися для прийняття ключових рішень.

Всі ці три задачі одночасно виконає, з точки зору чернівецького виборця, нічого не вартуюча, позачергова сесія Чернівецької міської ради, де буде розглядатися одне-єдине питання — щодо обшуків у квартирі депутата-«свободівця» Назара Мокловича.

Нагадаю, що депутат від ВО «Свобода» Назар Моклович на своїй сторінці у «Facebook» повідомив, що 5 лютого в нього вдома правоохоронці проводили обшук. Політик назвав цю подію політичним переслідуванням, пов’язаним із тим, що його партія ініціювала звернення депутатів міськради до Президента Петра Порошенка та Верховної Ради щодо висловлення недовіри прем’єр-міністру Арсенію Яценюку та Кабінету міністрів. Тепер у потенційної більшості є привід для об’єднання і гуртування в антикаспрукову більшість. Мовляв, «пресують нашого колегу, брата-депутата за його близькі до думки народу політичні переконання, як при Сталіні-Путіні-Януковичу» (не суть важливо). Ми, мовляв, «такі методи не визнаємо і об’єднуємося в такий єдиноможливий формат для того, щоб жоден депутат Чернівецької міської ради не зазнавав утисків».

Це пояснення може бути сприйнято виборцями (і вирішить першу проблему). Партійному керівництву питання політичного переслідування теж можна гарно розкрити (і це вирішить другу проблему). А поєднавши місцевий «порядок денний» з київським антияценюківським, де «негідники-кулявлоби» разом з олігархами пресують «бідних депутатів», можна поборотися і за лишніх два-три голоса в тих фракціях, які коливаються зі своїм політичним рішенням (і вирішити третю проблему).

Тому уже зараз чітко зрозуміло, що «Свобода» отримала певний карт-бланш на створення більшості проти Олексія Каспрука. Так само і «Батьківщина» та «Народний контроль», депутати яких можуть пояснити синхронне голосування позицією своїх центральних київських організацій, які перебувають у жорсткому клінчі з Арсенієм Яценюком та його командою. «Самопоміч», як істинні демократи – теж проти «переслідувань». І здавалося б, до чого тут «Рідне місто», якому соціологічне опитування пророкує отримання посади секретаря міської ради...

Насправді неважливо які рішення будуть прийняті на позачерговій сесії. Головне – що під рішенням підписалось 28 депутатів, на основі яких буде створена неформальна більшість. В такій конфігурації сесія є просто свого роду репетицією для отримання обрису нової антифронтової коаліції, яка здійснюватиме основні кадрові призначення Чернівців у кінці лютого. Більшості «імені Мокловича».

Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Альони Чорної

________________________________________

Читати більше:

Михайло Шморгун | Просто Арсеній, «хороший хлопець» з Чернівців