Чернівецька область — не лише багатонаціональна і прикордонна. За час війни вона стала найбільшим гуманітарним хабом України. Буковина — це тил, від якого залежить ефективність усієї державної машини.

Цей глибокий тил поки що не обстрілюється, проте є полем активної диверсійної та інформаційно-психологічної роботи російської агентури.

Адже стріляти і не потрібно, якщо українців можна пересварити між собою, посіяти недовіру до влади, паралізувати державні інститути. Нещодавня кампанія проти нашої військової адміністрації — яскравий приклад інформаційно-психологічної роботи.

Мета операції: спершу дискредитувати і по можливості прибрати незручне керівництво ОВА. А потім дискредитувати самих волонтерів, посіявши недовіру українців одне до одного.

Головні вигодонабувачі: проросійські сили під прикриттям партії ОПЗЖ, яка досі має представництво в Чернівецькій обласній і районній радах, та є невід’ємною складовою антипрезидентської коаліції у крайовому парламенті.

Прибрати керівництво ОВА і поставити туди своїх зручних посадовців — це політичний план ОПЗЖ та її сателітів. Серед яких «тушки» «Слуги народу», опозиційна Порошенкова «Солідарність» та мер Чернівців, який має особистий конфлікт з президентом.

Усі разом вони та мас-медіа, що вони контролюють — синхронно і систематично розкачують ситуацію. Адже всі вони зацікавлені у зміні керівництва ОВА — а разом із ними і російські агенти.

Другі вигодонабувачі конфлікту — це корумповане керівництво поліції та українських спецслужб, яке всі роки незалежності контролює контрабанду на кордоні. Непримирима позиція військової адміністрації, а також наявність таких людей як волонтери, які провозять в Україну допомогу без посередництва силовиків — це головний фактор невдоволення перевертнів у погонах.

Бо ж їм вигідно, щоби кордони були закриті. Аби через кордон до Европи вільно не ходили ні люди, ні товари, ні послуги, ні гроші. Простіше кажучи, вони проти евроінтеграції, тому ведуть активну роботу з публічної дискредитації волонтерів, порушують проти них кримінальні справи — та всіма силами гальмують відкриття нових КПП на кордоні.

Адже 20-кілометрові черги на кордоні, які ми спостерігаємо сьогодні — це ідеальна передумова корупції. Змога отримувати мзду за пріоритетне проходження вантажів. Повний контроль не лише за гуманітаркою, яку буде легко присвоювати — але й можливість під виглядом гуманітарки завозити комерційні товари.

А також знімати данину за імпорт пального і харчів в Україну — та експорт сільськогосподарської продукції до Европи. Для чого цим людям Европейський Союз та прозорі кордони?

Нарешті, третя зацікавлена сторона: це Росія, якій вигідно корумпувати як українську владу, так і українські спецслужби, які як виявилось наскрізно інфільтровані агентами і шпигунами. Вони працюють не за ідею, а за фінансовий інтерес — за який російська сторона, по суті, не платить ні копійки. Зате отримує стратегічні переваги: знищення волонтерської роботи, черги на кордонах, дискредитовану українську владу, підрив обороноздатності Української держави.

А тепер подивіться на результати: по-перше, за 2 місяці, не навівши жодного доказу, всіх змусили повірити, що гуманітарку на Буковині розкрадали. Відповідно, тепер менше людей жертвують на армію, і ми втратили безліч допомоги ззакордону.

Друге: частину волонтерів відсторонили, сфабрикувавши проти них кримінальні справи. Це робиться аби внести розкол у суспільство і залякати всіх людей доброї волі.

Третє: практично паралізовано перетин кордону волонтерами та водіями, що призвело до затримки сотень і тисяч тонн гуманітарних вантажів, які не доходять в Україну.

Четверте: посадовців, які відповідали за гуманітарну допомогу, на яких були зав’язані всі міжнародні контакти та координація румунських хабів — відсторонили від фактичної роботи і заборонили зустрічатись з міжнародними партнерами. Вони стали невиїзними.

А тепер подивимось на реакцію на весь цей балаган від наших західних партнерів. У день обшуків у Чернівецькій адміністрації президент Еврокомісії Урсула фон дер Ляєн вказала на корупцію як на головну перешкоду евроінтеграції України. Після цих обшуків з публічною підтримкою голови ОВА виступив президент німецької землі Швабія, а Сергія Осачука стали ще частіше запрошувати на ефіри німецьких та австрійських телеканалів.

Жирну крапку поставив представник Консультативної комісії Евросоюзу, який провів зустріч з головою адміністрації та обговорив плани відкриття антикорупційного офісу на Буковині.

Це значить лише одне: Европа стурбована ситуацією на Буковині, адже прекрасно розуміє ризики і для себе, і для України. Ніхто не хоче мати під боком оплот «русского мира» та міжнародної контрабанди. Тому Евросоюз надсилає однозначні сигнали підтримки голові ОВА, проти якого останній місяць ведеться цілеспрямова кампанія. По суті інформаційна диверсія у медіа, підконтрольних мерові, Порошенку та Медведчуку.

Самі учасники цієї антипрезидентської коаліції змушують насторожитися кожну мислячу людину, адже не важко прорахувати їхні мотиви та наслідки підривної роботи. Останнім з яких стане дискредитація української влади в очах европейських партнерів, які в критичний момент просто перестануть нам допомагати.Автор та ведучий — Святослав Вишинський

Програма «Репліка Вишинського» на телеканалі «Чернівецький промінь»

________________________________________

Дивитись більше:

«Чорним по білому» | Ціна розплати, або Пентхаус для Каспрука