Після травневого «буковинського Рамадану» на порядку денному в області і місті зависли питання, характерні для періоду «відходняка». Місцева політика як фіговий листок прикривала той жахливо високий рівень невмотивованої агресії та колективного маразму, який панує в суспільстві. Приправою до цього страшного коктейлю є віра в популістичні символи політиків і активна боротьба з вітряками місцевих диваків-донкіхотів.

Тема № 1. Внутрішнє «Колорадо»

9 травня в Чернівцях могло пройти спокійно. Ветеранів залишилося дуже мало і порядок денний свята нав’язувався не для їх вшанування, а для вирішення питань майбутнього для державної і партійної пропаганди. І всі мали б залишитися «при своїх», але нова зірка буковинської журналістики Валерій Петрюк знайшов таки #зраду. При чому зраду не просту, а подвійну! Автор зафіксував на світлинах свого «Facebook» «проросійських вірян» з георгіївськими стрічками.

«9 травня, Православна Церква Московського патріархату в Чернівцях збирає навколо себе всіх проросійських вірян, з символами проросійської позиції. Парафіяни приходять з колорадськими стрічками. І це в нашому мирному місті Чернівці, а що говорити про ті міста де проросійські сили є сильнішими... Виявляється, ті, хто ненавидять Україну, себе позначають, замість того, щоб ставити їм тавро, вони самі себе таврують, одягаючи георгіївські стрічки (підвищує градус #зради Валерій Петрюк — авт.)... Ці люди просто не хочуть визнавати, що українцям сьогодні використання георгіївської стрічки є неприпустимим, оскільки саме з такими стрічками на нашу землю прийшов в 2014 році агресор і приніс смерть та розруху. Георгіївська стрічка — символ, який несе російську імперську ідеологію» — підсумовує він у своєму пості у «Facebook».

Звичайно купка недалеких людей з георгіївськими стрічками стала топ-темою, яку підхопили більшість буковинських і деякі центральні ЗМІ. В запалі боротьби проти недалеких людей, які уже десятки років за традицією упинають на себе це проросійське позерство ми забуваємо про корупцію, безгосподарність, відсутність реформ. Якби цих фотографій з попами і їх приходом не було, то владі треба було їх придумати. Щоб контролювати і управляти масами, режиму потрібно, щоб у більшості людей думаючих відключалося критичне мислення. Але влада може не хвилюватися. Самі виключимо і запустимо своє «внутрішнє Колорадо».

Тема № 2. Привітання для Савченко

Чим довше сидить у Росії політичний в’язень Надія Савченко, тим патріотичніше її захищають чернівецькі політики. Особливо патріотичні заклики корелюють зі скандалами з «румунськими паспортами». Отримуємо дивну ситуацію: патріотом і героєм нації прикриваються ті, хто «свою Батьківщину» здав за можливість їздити на дорогих автомобілях. Політика подвійних стандартів.«Льотчиці, яка вже другий день народження святкує у неволі, бажали усіляких гараздів. Чернівчани написали листи з привітаннями полоненій... Небайдужі активісти вийшли на Центральну площу міста, аби привітати Надію Савченко із днем народження».

Тема № 3. На Москву — і далі

«Чернівецький танк-пам’ятник, який за прізвищем командира екіпажу лейтенанта Павла Нікітіна, називають в народі «танком Нікітіна», далі залишається в епіцентрі обговорень. Невідомі особи зробили на броні напис «На Москву!».»Напис наразі ніхто не прибирає. Чим далі від війни, тим пафосніше поводяться патріоти. Бо дійсно, проявляти ура-патріотизм у Чернівцях значно простіше, ніж допомагати тим, хто зараз перебуває на передовій. Прості рішення — наша фішка.

Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Руслана Козлова

________________________________________

Читати більше:

Дайджест | Вороги преси, «народна» перемога та Авгієві стайні Чернівців