Тема № 1. Бурбак і Федорук звітують про перемогу

Настрій переможців панував 4 травня на прес-конференції буковинських хедлайнерів «Народного фронту». Їх месидж простий: «всі погані – ми державники». Прекрасна ніша для людей, які перебувають при владі, але не хочуть відповідати за її провали.На думку Максима Бурбака, «поганим» є міжфракційне об’єднання «Буковина», до якого вони з Миколою Федоруком принципово не входять, тому що самі краще знають як захищати інтереси краю в парламенті. За словами Максима Бурбака, політична відповідальність вимагає від депутатів «Народного фронту» забути образи, відкласти чвари і не дати можливості знищити державу. В тому числі брати на себе політичну і особисту відповідальність за непопулярні, але вкрай потрібні рішення.

І в той же час Максим Бурбак почав «пісочити» свого колегу по коаліції Володимира Куліша. Цитата: «Дехто говорить про існування якогось конфлікту Бурбак–Куліш. Немає такого конфлікту: просто Володимир Іванович, як обласний керівник БПП-«Солідарність», зробив усе від нього залежне, щоб «злити» вибори в Чернівцях. В місті 12 округів, але в обласній раді від них немає представників. 12 округів на місто Чернівці, 8 округів – представники БПП виграли перше місце, 4 округи – виграли друге місце, і жоден з них не пройшов. Це сталося тому, що осередок Блоку Петра Порошенка злив місцеві вибори. Дали все «Рідному місту», а «Рідне місто» забрало голоси».

Максим Юрійович дивним чином собі суперечить. З одної сторони – «відкинути чвари», з іншої «всі кака, а я цаца». Можна було б подумати про якісь проблеми у логіці особисто пана Бурбака, але він досвідчений політичний боєць і його слова варто сприймати як продовження «гібридної політичної війни» між командами «Народного фронту» і Блоку Петра Порошенка. Раніше, коли в коаліції були Радикальна партія, «Самопоміч», «Батьківщина», це не було настільки критично. Тепер же політична боротьба Бурбака і Куліша – це як війна правої руки проти лівої. І нема на те ради...Проте Микола Федорук дав чітко зрозуміти, що змін у виконавчій владі не буде. За цими словами почувся чіткий сигнал про те, що Чернівецька область як належала «фронтовикам», так і належатиме.

Тема № 2. Як Наталію Якимчук призначили «ворогом преси»

Ніяк не вдається попрацювати без пригод лідеру Чернівецької «Солідарності» Наталії Якимчук. Тепер – волею долі і спілки журналістів вона призначена «ворогом преси».

Трохи історії питання. Нині вступив у дію Закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». З 1 січня 2016 року близько 550 трудових колективів комунальних видань прийняли рішення про свою участь у реформуванні та подали пропозиції владним співзасновникам. Більше 200 з них готові реформуватися вже цьогоріч – у першому етапі. Але не всі державні адміністрації, а особливо – місцеві ради готові відмовитися від своїх «інформаційних рабів». Це небажання «обґрунтовується» різними причинами: неможливістю депутатів доносити свою інформацію до виборців, втратою комунального майна, відсутністю державницької позиції у реформованих газетах. Зважаючи на це, НСЖУ почала шукати «ворогів» процесу роздержавлення. Одним із них несподівано стала депутат Чернівецької міської ради Наталія Якимчук. Її звинуватили у «категоричному запереченні» щодо процесу роздержавлення газети «Чернівці».

Медіаюрист Олександр Тарасов: «Чому я зазначив, що Наталія Якимчук проти роздержавлення? Свого часу вашим виконавчим комітетом на клопотання трудового колективу газети «Чернівці» було розроблено проект рішення про реформування видання і про вихід Чернівецької міськради зі складу співзасновників цієї газети. Була створена комісія, куди була включена також і пані Якимчук. Вона за результатами розгляду питання про реформування комунального ЗМІ, як голова бюджетної комісії, висловила категоричне заперечення, бо це, на її думку завдасть збитків місцевому бюджету. І після цього процес реформування загальмувався.

У міської ради взагалі був місяць на те, щоби прийняти рішення про реформування і щоб вийти зі складу співзасновників. 9 лютого трудовий колектив звернувся з відповідною заявою до міськради, і досі рішення про вихід зі складу співзасновників немає. Жодна фракція поки що не ініціювала ухвалення цього питання. Коли ми спілкувалися з мером Чернівців, то він казав: «Ми не проти газету реформувати, але є противники з боку депутатського корпусу». Він показав мені папери, де Якимчук висловлює свою незгоду».

Сама ж Наталія Якимчук, коментуючи те, що вона потрапила до цього рейтингу, заявила, що «деякі політики хочуть виставити її у «непривабливому» світлі».

Мораль. Дуже легко від молодого і прогресивного політика стати «дрімучим совком». Тут навіть не питання в самій Наталії Яківні, яка була активістом Реанімаційного пакету реформ – в її бажанні працювати на благо міста ніхто не сумнівається. Це – нерозуміння питання. Бюджетна комісія Чернівецької міської ради стала таким собі «гальмом» для більшості питань, і якщо по «шкурняках» це виправдано, то по питаннях реформ – це політична «штанга», за яку хтось мав відповісти. Так сталося, що відповідає тепер своїм іміджем Якимчук.

Тема № 3. Середюк та «Авгієві стайні» Чернівців

За потоком політичних новин ми часто забуваємо про стратегічні питання, вирішення яких важливе для Чернівців. Сьогодні можливість поритися в «Авгієвих стайнях» і «висяках» міста покладена на молодого заступника Володимира Середюка. Він взявся по-стаханівськи завершити підписаний ще у 2013 році між Румунією та Чернівецькою міською радою контракт, згідно проекту «Покращення екологічної ситуації річок Прут та Дністер за рахунок поліпшення очищення стічних вод», де Європейський Союз виділив кошти на побудову системи фільтрації.

Ясне діло – там «і кінь не валявся». Володимир Середюк береться реанімувати цей проект: «З’явилися перші результати праці – вирівняна поверхня, закладені труби та фундамент. Очисне спорудження, стічні механізми та стіни станції встановлять найближчим часом. Цей проект є пріоритетним у наших планах, адже його несвоєчасне виконання загрожує не лише втратою інвестиційної привабливості проекту, але й нашого авторитету».

Насправді саме через реалізацію і доведення до кінця таких проектів залежатиме подальша кар’єра Володимира Богдановича. Він або захлинеться в ній, або випливе переможцем з хорошим авторитетом і гарною політичною «кармою».

Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Василя Салиги

________________________________________

Читати більше:

Дайджест | Ілюзії нової поліції, обман Прядка і задній хід ОДА