Події останнього часу красномовно свідчать про нове розгортання інформаційної війни між командами митника-«фронтовика» Миколи Салагора і голови Чернівецької обласної ради та «батьківщинівця» Івана Мунтяна. Історія нелюбові двох глибоцьких атлантів набагато глибша, ніж просто політичне протистояння. Через несприйняття одне одного їхнє протиборство має більш особистісний характер. Політики завжди знаходять можливість для компромісу, а в цій ситуації – компромісом і не пахне. Тут іде «політична рубка» на знищення.

В останньому раунді протистояння широка громадськість Буковини через відповідь керівника митниці Салагора дізнались, що громадянка Румунії Aliona Hlivco, чиє ім’я та прізвище є співзвучним із іменем та прізвищем лідера фракції «Батьківщина» у Чернівецькій облраді Альони Гливко, вивезла своє авто Mercedes-Benz ML320 з митної території України 16 лютого 2016 року через митний пост «Солотвино» Закарпатської митниці ДФС. Згідно цієї інформації, в якості пасажира у транспортному засобі перебував Чеорнолецькі Георгій Михайлович, який допомагав пані Альоні «вирішити питання» із закарпатськими митниками. Сама особа Чеорнолецького виявилась дуже цікавою і «багатогранною». Саме його історія є ключем до розуміння того ряду подій, які зараз відбуваються на Буковині. Чеорнолецькі – дуже близька людина до нинішнього голови облради Івана Мунтяна, він фактично є «гаманцем» його сімейно-політичного бізнесу. Доказів цього чимало.

Іван Мунтян балотувався до обласної ради як помічник народного депутата та позиціонував себе керівником ПП «Євро-Ойл». Це підприємство має свій придорожній комплекс, станцію техобслуговування, мийку автівок та АЗС – тобто займається продажем нафтопродуктів. Буковинцям найбільше відома заправка Shell в Тарашанах. Фактично – це «чистий» бізнес-інтерес Мунтяна, який він не боїться показати і говорити про нього публічно. Згідно відкритих даних з ЄДР засновниками є згаданий вище Чеорнолецькі Георгій Михайлович та проживаючий у Молдові Гелан В’ячеслав Омелянович. Підприємство, генеральним директором якого позиціонував себе Іван Мунтян, має статутний капітал 5 млн. грн. Із них 2 млн. – доля Чеорнолецького, 3 млн. вніс Гелан. Згідно відкритої інформації, саме Чеорнолецькі наразі є керівником ПП «Євро-Ойл».

Ще однією цікавою фірмою, яка пов’язана з головою облради, є ТОВ «Єврошляхбуд». Засновником її є наш новий знайомий Чеорнолецькі. Директором цього ТОВ є Мунтян Володимир Георгійович – родич чинного голови облради. Розмір внеску до статутного фонду: 500 тис. грн. Чим займається фірма? Згідно КВЕДів, до сфер її діяльності входять будівництво житлових і нежитлових будівель (основний), будівництво доріг і автострад, будівництво мостів і тунелів, знесення, підготовчі роботи на будівельному майданчику, допоміжне обслуговування наземного транспорту, діяльність у сфері архітектури, діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах... Особливо бурхливою діяльність товариства була в час, коли Іван Миколайович Мунтян очолював службу автомобільних доріг в області. Тендери в той період вигравались ТОВ «Єврошляхбуд» систематично. Співпадіння? Не думаю!

Сам директор «Єврошляхбуду» Мунтян Володимир Георгійович не цурається містечкової політичної діяльності. На минулих місцевих виборах він очолив список «Батьківщини» до Глибоцької районної ради, де зараз є депутатом. Але найбільшою політичною зіркою «Єврошляхбуду», безперечно, є Гливко Альона Георгіївна, теперішній керівник фракції ВО «Батьківщина» в Чернівецькій облраді, яка, згідно своєї передвиборчої декларації, є заступником директора на цьому підприємстві. Фактично фірми, подібні до цієї, залежать від наявності стійкого політичного даху. Є при владі своя людина – фірма працює, нема – не працює. Все просто. Корупція? Ні, нічого не чули...

Серед фірм, які веде «гаманець» Івана Мунтяна Чеорнолецькі, є і приватна фірма «Провіденс». Чеорнолецькі є її керівником з правом підпису. Засновниками цієї фірми є Туранський Василь Костянтинович і легендарний та неоднозначний Кушнір Юрій Радулович, якого злі язики називали контрабандистом номер 1 у Чернівецькій області. Згідно КВЕДів, фірма займається діяльністю посередників у торгівлі товарами широкого асортименту, діяльністю агентств працевлаштування, діяльністю туристичних агентств (основний), неспеціалізованою оптовою торгівлею, іншими видами роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах та будівництвом житлових і нежитлових будівель. У нашій країні можливо все. Той, хто раніше «рішав питання» на кордоні – стає білим і пухнастим підприємцем, людиною яка дає регіону робочі місця і т.д. Той факт, що для бізнесмена і підприємця Кушніра «легалізацією і так давно легального бізнесу» займається найближчий колега Івана Мунтяна, може говорити про одне – чесні політики завжди допомагають чесним бізнесменам...

Ще одним сімейно-партійним бізнесом, який веде Чеорнолецькі для Мунтянів, є фірма «Мілко-М». Засновником бізнесу є молодий бізнесовий геній – Мунтян Мірча Іванович 1993 року народження. ТОВ «Мілко-М» разом з ТОВ «Євроорганік» є співзасновниками ТОВ «Євроорганік-Чернівці» – чисто партійним бізнесом «Батьківщини». Центральний офіс фірми «Євроорганік» знаходиться в Києві на вулиці Турівській, 15, де за дивним співпадінням (не думаю!) уже багато років розташований центральний офіс «Батьківщини». Сама фірма «Євроорганік», що має чеський, німецький і китайський капітал, створила 22 регіональних відділення, в кожному з яких до материнської фірми додається місцева, яку веде місцевий наближений до «Батьківщини» бізнесмен. Як ви вже здогадалися, керівником цієї структури в Чернівецькій області є Чеорнолецькі.

Якщо простими словами – партія Тимошенко є лобістом великого іноземного бізнесу, який розплачується за політичну підтримку долею у майбутньому спільному «профіті», що будуть отримувати місцеві політики (типу сім’ї Мунтяна). Вигідно всім – і інвесторам, і штабу «Батьківщини», і регіональним партфункціонерам. Невигідно тільки ринку і споживачам, які будуть страждати від монопольного становища окремих гравців у галузі. А плани у «Євроорганік» серйозні: створення в кожній області України мережі молокозбиральних пунктів, обладнаних лабораторіями, потужностями для охолодження та пастеризації молока, з власними молоковозами для заготівлі молока. Створення парку магістральних молоковозів для транспортування молока від молокоприймальних пунктів до молокопереробних підприємств. Будівництво молокопереробних заводів за новітніми європейськими технологіями в кожній області, які будуть випускати сухе молоко і вершкове масло світової якості та експортувати їх до Європи. Створення роздрібної торгової мережі натуральним пастеризованим молоком у містах з спеціалізованих молоковозів/термоцистерн... Коротше – план завоювати молочну галузь України. Ну і, звичайно, молочні ріки «Батьківщини» – уперлись у кисельні береги бізнесу родини Івана Миколайовича Мунтяна.

І на останок про «румунське питання». І тут Чеорнолецькі на висоті. Він очолює Чернівецьку обласну організацію з гучною назвою – Конгрес румунів Буковини (зареєстрована в Глибоці). Цей ручний «Конгрес» збирався в ключові для «Батьківщини» моменти. В січні 2010 року провели збори в м. Чернівцях, на яких підтримали кандидата у Президенти Юлію Тимошенко. Вдруге – Конгрес румунів України вимагав звільнити Тимошенко і Луценка. Власне, негусто. Але з того часу прикриватися румунським питанням, захищаючи свої корисливі партійно-фінансові інтереси, стало звичним для команди Івана Мунтяна, для якого боротьба за владу є питанням скоріше економічним, ніж політичним.

Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Сергія Зарайського

________________________________________

Читати більше:

Розслідування | Гроші під ногами. «Від і До» зразкових брехунів