Мені шкода Чернівецький університет. Насправді шкода. Попри шалені «вітри ненависті» президентської кампанії, відходящі в небуття політичні лузери Бурбак та компанія роблять усе можливе і неможливе, щоб зробити Олега Ангельського ректором університету.

Я уже писав про те, як відбулось це незаконне призначення, як міністр освіти від «Народного фронту» Лілія Гриневич «нагнула» колектив, Вчену раду і поставила Олега Ангельського в.о. ректора ЧНУ. Після цього непорядного кроку ми втратили науковця і не отримали нормального керівника. При всій повазі до наукових досягнень пана Олега, він не відповідає рівню ректора і буде просто зіц-керівником при корумпованих Бурбаках і «своїй» бухгалтерії, яка заправлятиме справами разом з ними.Щоб не бути голослівним і звинуваченим у тенденційності, просто приведу приклад, який підтверджує мою тезу. Прочитайте допис Олега Ангельського, в якому він показує начебто наявні 5 млн. грн. Насправді це — брехня. Грошей немає, в.о. ректора просто публічно говорить неправду, щоб виглядати «реформатором».

За моєю інформацією 25 березня відбулося засідання Вченої Ради ЧНУ. Голова профкому університету Микола Боднарук поставив питання головному бухгалтеру, як так могло статися, що згідно допису Олега Ангельського Чернівецький університет зекономив аж 5 млн. грн. за квартал? Бухгалтер Сільва Марут на Вченій раді відповіла, що Олег В’ячеславович помилився, такої суми економії немає і близько, а розподіляти по факту нічого.

Також на Вченій Раді стало відомо про недостовірність інформації пана Олега стосовно прозорості — ще у січні 2019 року, до того як Ангельський вступив на посаду (з 2 лютого 2019 року), фінансова інформація в повному обсязі була оприлюднена на сайті університету і з тих пір не змінювалася. Повна інформація про фінансовий стан ЧНУ так само оприлюднювалася у 2018 та 2017 роках — тобто ніякої нової «прозорості» під час керівництва Олега В’ячеславовича не з’явилося, як би він гарно не писав про це у «Facebook».

Також з цього приводу виступив попередній ректор Степан Мельничук, який у дуже гострому тоні застеріг своїх колег (вочевидь, маючи на увазі Ангельського) від оприлюднення в засобах масової інформації неперевіреної та неправдивої фінансової інформації, яка кидає тінь на імідж університету. І у фіналі, зрозуміло, жодного рішення про розподіл коштів Вчена рада так і не прийняла, бо не було що розподіляти.

І ще один момент. У людини, яка від імені в.о. ректора писала пост у «Facebook» (бо я не вірю, що пан Ангельський аж настільки некомпетентний), не склався когнітивний дисонанс від твердження в одному абзаці про фінансову відкритість, в іншому про 3 млн. грн., які «знайдуть» нардепи Бурбак з Федоруком — і в третьому абзаці про розмову з підрядником, який уже готовий ці гроші «освоювати»!Стоп, стоп, стоп! Не спішіть! Який підрядник? Має бути тендерна процедура і керівництво університету не може наперед знати ім’я переможця конкурсу! Це ж очевидно! Тому Ангельському з Бурбаком треба або штани натягнути, або хрестик зняти, коли вони говорять про боротьбу з корупцією в освіті, в ручному режимі визначаючи заздалегідь «відкатних» підрядників.

Саме тому мені страшно за мій університет. Олег Ангельський в одному тексті сказав три системні неправди. В одному дописі, наголошую! З такими темпами Олег В’ячеславович на виборах навіть третє місце не займе. І направду, навіщо ЧНУ некомпетентний ректор — ширма для «дерибану» Бурбаків і темних справ новоселицьких бухгалтерів?

Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Василя Салиги

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Михайло Шморгун | Війна всіх проти всіх. Політичні пожежі 2018 року