Чернівецький міський голова Олексій Каспрук, остаточно втративши можливості домовлятися з більшістю депутатів міської ради, починає втрачати вплив і на власний виконком. Звучить майже як абсурд, адже згідно чинного законодавства саме мер вносить на розгляд ради кандидатів до виконавчого комітету. Тобто в абсолютно лояльному до себе середовищі Каспрук умудрився нажити опонентів. Якщо з постійними скандалами в раді ми могли би припустити наявність і домінацію політичних мотивів, то невміння мера Чернівців домовитися з власноствореним виконкомом говорить про нездатність Каспрука домовлятися навіть з цілком лояльними і договороздатними людьми. Простими словами, якщо Олексій Павлович втратить контроль над виконкомом (а до цього іде), то для ключових політичних гравців, у тому числі і з «фронтової» команди, постане питання доцільності ще раз підтримувати Каспрука на виборах.

Що являє собою чернівецький виконком? Це сам Каспрук із заступниками (згідно закону), по одному представнику від усіх партій, які увійшли в міську раду (крім «Рідного міста»), лояльні до мера представники АТОвців та інших громадських організацій, провідні бізнесмени. Рада затверджувала виконком у той момент, коли було ще незрозуміло хто контролює депутатську більшість. Боротьба між мером і групою Василя Продана була в самому розпалі. Виконком треба було затверджувати, але міські обранці зробили все, щоби він не був «ручним». Затвердивши загальний склад у числі 18 осіб, до виконкому обрали лише 12. У розпалі політичної боротьби не обрали абсолютно аполітичних лікаря Михайла Гнатюка і волонтерку Катерину Пономарьову.

Місто отримало недосформований, але чинний виконком. Головною поразкою Олексія Каспрука на той момент стало невключення до складу виконкому Олега Стецевича. Олег Іванович – треба віддати належне його професійним і особистим якостям – умів провадити роботу виконкому тихо та ефективно. А зважаючи на його прив’язку до команди «фронтовиків», ця ділянка роботи ніколи не була проблемною для групи Бурбака–Каспрука. Без Стецевича Олексій Каспрук має особисто проводити засідання виконкому і, зважаючи на недосформований склад, дослухатись до думки кожного члена, оскільки неголосування, відсутність або свідоме бажання двох-трьох учасників може привести до зриву засідання.

У такій ситуації міський голова став заручником невеликої кількості членів свого ж виконкому. При цьому він уже не може кивати в бік Василя Продана: жодного представника «Рідного міста» у виконкомі немає. Тому кожен провал голосування, відправка питання на довивчення – це провал політики самого Каспрука. Особливо дошкульним є те, що головними опозиціонерами у виконкомі є люди Олексія Павловича.

Окремо тут стоїть фігура Антоніни Бабюк, яка була чи не найголовнішим його агітатором, зробила все можливе і неможливе, щоби Каспрук переміг на виборах. Сьогодні стосунки Каспрука і Бабюк стали прохолоднішими: саме Антоніна Анатоліївна та голова обласного осередку «Самопомочі» Андрій Рогатюк не допускають, щоби питання на засіданнях виконкому розглядались конвеєром. Будь-яка тема, будь-який «шкурняк» може бути проголосований чи завалений – і вирішує це вже не Олексій Павлович, а Антоніна Бабюк.

Зважаючи на те, що Каспрук ніколи не визнає власні промахи і незмогу управляти процесом, саме він буде ініціювати «прихід політики» у виконком. «Рука Москви», ФірташіЛьовочкіни, Продан, Саакашвілі – всі разом будуть винні в тому, що «правильні» питання не проходять через виконком, який, по задуму, мав бути іграшкою в руках міського голови. Але це хороша міна при поганій грі. Всіх членів виконавчого комітету раді подавав сам Олексій Павлович – і тепер він один несе відповідальність за його роботу.

Втрата впливу Каспрука на міськвиконком відбувається на наших очах. І в мера є декілька варіантів дій. Перший – звинуватити членів виконкому в «політичному замовленні», почати проти них дискредитаційну кампанію і знову вести гру на знищення з «нульовою сумою». Другий – домовитися з міськими депутатами, заповнити всі квоти у виконкомі, офіційно допустити туди своїх опонентів з «Рідного міста» і розділити з ними відповідальність. Вибір в Олексія Павловича завжди є: йому необов’язково падати на дно забуття разом зі своїми однопартійцями...

Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Михайло Шморгун | Гібридна «Батьківщина». Владне танго на трьох