Гастролі лідера фракції «Народний фронт» у Верховній Раді Максима Бурбака на Буковину стали вже доволі звичним явищем. Щоправда після місцевих виборів ці прес-набіги стали дещо рідшими, адже головний партійний бос Арсеній Яценюк мав значні проблеми в Києві і тут вже не до чернівецьких брифінгів було.

Причина таких візитів цілком зрозуміла, адже як у Ратуші Олексій Каспрук не зміг сколотити навколо себе команду за час свого перебування у кріслі міського голови, так і місцеві «фронтовики» відчувають значний професійний кадровий голод. Тож віддуватись за все доводиться Максиму Юрійовичу та колись красномовному екс-меру Миколі Федоруку, який тепер не може й слова вставити, аби не перебивати емоційні промови колеги.

І дійсно, за часи керування фракцією, Максим Бурбак набрався значного досвіду у спілкуванні зі ЗМІ і став говорити все більше й впевненіше. Щоправда це той випадок, коли кількість не вплинула на якість, і непоодинокими є випадки, коли під час спілкування з пресою язик «біжить» попереду думок нардепа, що виливається у не зовсім зрозумілі речі.

Під час останньої прес-конференції Бурбак, як завжди, взявся визначати хто винен у всіх наших бідах. Першим дісталося заступнику губернатора Володимиру Кулішу. Нардеп пожалівся, що той злив вибори в обласну та міську раду «Рідному місту», хоча останні й не висувались на обласному рівні. А згодом прийнявся шукати винних і у інших політичних силах. Не до вподоби прийшовся Максиму Юрійовичу той факт, що «Батьківщина» на Буковині не хоче відправитись в опозицію, як це нещодавно зробила Юлія Тимошенко зі своєю політичною силою у Верховній Раді.

«Цікава позиція в Чернівцях. «Батьківщина» при владі, але в Києві — вона в опозиції. І тут я чув і виступи деяких керівників, що вони в конструктивній опозиції разом з владою тут будуть царювати. Я таких прикладів не бачив. Цілком правильно було би, якщо ти працюєш і отримуєш зарплатню в облдержадміністрації і виконуєш накази з міністерств, впроваджуєш такі важкі непопулярні, але потрібні реформи, а потім після обіду чи в обідню перерву ідеш і це все паплюжиш. Потрібно визначитись, або ти в опозиції, або працюй на владу», — зазначив Максим Бурбак.

За такою логікою якщо у Верховній Раді «Народний фронт» перейде в опозицію, то меру Чернівців Олексію Каспруку потрібно буде скласти свої повноваження та неодмінно переходити в опозицію. Та й уявлення про опозицію та владу у нардепа трохи гіпертрофовані, адже за його словами влада — це царювати, а опозиція — це піаритись, критикувати та паплюжити владу, а не конструктивно працювати. Тепер стає зрозуміло, чим раніше «фронтовики» займалися в опозиції і чим нині займаються у владі.

Далі Максим Юрійович взявся за облраду, і ось тут на мить здалось, що він загалом то й не дуже розуміється на деяких процесах про які говорить. Адже зі слів нардепа можна зробити висновок, що обраний громадою, а згодом депутатами, голова обласної ради, мав би керувати народними обранцями області та відповідати за всі реформи. Так акуратно Бурбак виводить з-під удару свою фігуру на дошці — «кишенькового» Фищука. Якого, схоже, не зважаючи на провальні результати роботи, в кулуарних домовленостях у владних кабінетах все ж вдалось зберегти для себе на посаді.

А загалом головним «лейтмотивом» критики обласної ради було створення нового відділу з питань децентралізації в структурі виконавчого апарату останньої. Тут нардеп чомусь провів зрозумілу лише йому одному паралель з департаментом місцевого самоврядування та децентралізації Адміністрації Президента України. Який стосунок ці дві структури мали би мати одна до одної — зрозуміти зі слів Максима Юрійовича так і не вдалося.

Звичайно, що можна проводити реформи з децентралізації без фахівців, сказати, що в нас вже є три людини, списати на ці процеси мільярди гривень, провести все на папері і формально відзвітувати, що децентралізація відбулась. Але всі ми вже стали свідками, які сумні наслідки має подібна паперова модель об’єднання громад на окрузі самого нардепа у Сокирянах, де по суті підписаний поспіхом план формування територій громад, без урахування думки населення, призвів до того, що люди вийшли з протестами. І якщо й далі такі процеси будуть відбуватись не з позиції добровільного об’єднання громад, а з позиції сили, то ми ще матимемо не одну «гарячу точку» на Буковині.

Вже звично, єдиними хто в Україні та Чернівцях працює, виявились «фронтовики». Не забув народний обранець і про Арсенія Петровича, вихваляючи його реформи. Мовляв, тільки завдяки палкій любові екс-прем’єра до Буковини, нам дісталось цілих 22 мільйони гривень, що Уряд виділив на дороги Карпатського Єврорегіону. Щоправда чи то навмисно, чи може випадково, Бурбак замовчав той факт, що цим же документом нашим сусідам з Івано-Франківська дісталось понад 300.

Олексій Пономаренко — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Сергія Зарайського

________________________________________

Читати більше:

Олексій Колесников | Новий Уряд і перерозподіл влади в Чернівцях