Другий тиждень червня приніс міському голові Чернівців Олексієві Каспруку чимало неприємностей. Здавалося б, Олексій Павлович міг би насолоджуватися кількатижневою перервою між сесіями міськради, але від милування владними повноваженнями відволікали то погода, що не на жарт розгулялася, то підлеглі, які не на жарт розпустилися.

Репутацію міському голові протягом тижня у буквальному значенні слова підмочила злива, що пронеслася Буковиною 7 червня. Внаслідок кількох хвилин сильного дощу опоненти мера отримали чимало причин для його критики. Підтоплення вокзалу, традиційні басейни на Головній та перехресті проспекту Незалежності з Героїв Майдану, затоплення шляхопроводу на Хотинській, водоспади у парку Шевченка – вічні проблеми, з якими доводиться миритися водіям у Чернівцях після злив. Очікувана критика міської влади отримала очікувану відповідь комунальників.Олексій Каспрук зі своїм вечірнім зверненням через «Facebook» вирішив зіграти навипередки. Крок, без сумніву, грамотний, якщо виходити з позицій піарника. Міський голова, знаючи про сильну зливу, не попередив містян заздалегідь, тож його вечірній виступ мав би компенсувати цей прорахунок. Варто визнати, що свого ефекту промова Каспрука досягла, створивши видимість «тримання руки на пульсі». Втім, наступні його заяви, як і виступи представників комунальної сфери, дещо знівелювали талановитий фінт Каспрука.

На брифінгу, присвяченому подоланню наслідків зливи, директор департаменту ЖКГ Ярослав Кушнірик переконував журналістів, що у місті проблем з відведенням води немає, а його підлеглий – заступник начальника МіськШЕПу Валерій Мандрик примудрився ще й нагрубити журналістам прямо під час заходу. Міський голова також не побачив проблеми у затопленні частини міста дощовою водою, заявляючи про відомі тільки йому плани щодо спорудження нових зливових мереж. Цим самим Олексій Павлович дав зрозуміти, що ця проблема, як і більшість інших у Чернівцях, відкладається у довгий ящик. Принаймні до того часу, коли у місті не з’явиться депутатський корпус, з яким Каспрукові було б комфортно працювати.

Тим не менше, літня злива у Чернівцях, яку в міській раді охрестили «стихійним лихом», принесла й певний профіт. Кабінет міністрів розглядає питання про виділення Чернівцям коштів на ліквідацію стихійного лиха. Наразі невідомо про яку суму йдеться, як і невідомо, які саме наслідки будуть ліквідовувати. На наступний день після зливи Ярослав Кушнірик повідомив, що комунальники розчищають місто від замулення й впораються з цим за кілька днів. Але, можливо, ініціаторові звернення до Кабміну щодо виділення допомоги нардепові Максиму Бурбаку видніше – і за кошти, у разі їх надходження, вдасться зробити зливову мережу бодай біля залізничного вокзалу.

Репутацію міській раді протягом тижня підмочив ще й прикрий випадок, що стався у дитячому садочку № 45. Вихователька вдарила дитину, і цей випадок зафіксували на відео. Завдяки тому, що це відео потрапило до ЗМІ, про неналежну поведінку педагога заговорило все місто. Той факт, що про побиття дитини батьки повідомляли управління освіти міської ради й не дочекалися якоїсь адекватної реакції, говорить про те, що у цій структурі, окрім хабарництва, варто вести мову й про інші проблеми.Сповідуючи принцип кругової поруки та традицію «відмазування» своїх, варто очікувати, що винним у побитті дитини зроблять як не саму дитину, так її батьків. А керівник управління освіти Сергій Мартинюк виступатиме з промовами на захист підлеглої на кшталт «понять и простить». Вихователька начебто отримала догану, але заяви про те, що батьки не мають до неї претензій за побиття дитини (sic!), викликають скепсис у тому, що в даній ситуації буде об’єктивне розслідування та покарання винних. Втім, виходячи з останніх подій в управлінні освіти міської ради, дивуватися нічому.

Не варто дивуватися й калейдоскопу викриття хабарників у стінах Ратуші. 10 червня СБУ затримує «на гарячому» чергового підлеглого Каспрука. Точніше, підлеглу: йдеться про начальницю відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради Олену Пушкову. Посадовиця попалася на хабарі в 700 доларів, але, за інформацією правоохоронців, вона систематично вимагала кошти від чернівчан. Після затриманих на хабарі заступника директора департаменту ЖКГ Олега Пилип’яка, який уже відновлений на посаді, начальника одного з відділів управління освіти Сергія Колешні, якого «відмазували» усією освітянською братією на чолі з Олексієм Каспруком, начальниця відділу охорони культурної спадщини доповнила картину реального стану речей, що панує у стінах Ратуші.Після Революції Гідності мільйони українців отримали надію на нове життя, де не буде місця «схемам та потокам», але, як казав герой одного фільму: «мафія безсмертна». Тож на ті ж схеми та потоки сіли так звані «герої революції». Найбільш цинічним виглядає те, що будь-кого, хто намагається говорити про те, що справи ідуть не в тому напрямку, «герої» через свої «бойові листки» вмить перетворюють на ворогів народу.

Якщо перефразувати ще одного відомого персонажа: реванш «регіоналів», про який так багато говорили «фронтовики», відтворився у виконавчій владі Чернівців. А в оточенні Каспрука, як виявилося, процвітає корупція не гірше, ніж у часи того режиму, з яким Олексій Павлович на публіку полум’яно боровся, тримаючи біля серця ксиву помічника нардепа-«регіонала». Але той таки Олексій Павлович добре знає, що принципи, совість та чесність не конвертуються у папірці зі звабливим хрустом, а тому й не спішить ні засуджувати, ні звільняти корупціонерів.

Володимир Звенигородський — спеціально для БЦ

В оформленні використано кадр програми «Діалоги» на телеканалі «Чернівецький промінь»

________________________________________

Читати більше:

Дайджест | Війна за тролейбуси. Монополія на «захист» Чернівців