Чернівці продовжує лихоманити дивакуватими ідеями, що знаходять підтримку у стінах міської ради. Цього тижня відзначився депутат від «Народного контролю» Ігор Наконечний, який запропонував містові викупити готель «Черемош» за 240 мільйонів гривень. Ініціативи депутатів та підтримка неоднозначних петицій – усе це дає фору чернівецькому міському голові Олексієві Каспруку у протистоянні з антимерською опозицією. На загальнообласному фронті відбулося загострення, пов’язане із суперечкою нардепа Максима Бурбака та головою Сокирянської райради Василя Козака.

Рада не нарадиться

Олексій Каспрук несподівано отримав підтримку з боку депутатського корпусу. Як би дивно це не виглядало, але через свої дещо віддалені від реальності ідеї та підтримку неоднозначних петицій депутати дозволили міському голові зіграти роль чи єдиної опори раціоналізму в Ратуші. Понеділковий брифінг Олексія Каспрука мав на меті підсилити враження чернівчан про ступінь відірваності депутатів міськради від реалій. Дві тези, виголошені мером – щодо перейменування парку Жовтневого та сумнівності реалізації проекту з будівництва тунелю – мали б дати зрозуміти городянам, що депутати витають у хмарах і не переймаються нагальними проблемами. Варто відзначити, що міському голові донести цю думку вдалося.



Чергове засідання сесії міськради, що мало місце у четвер, також принесло деякі бонуси Каспрукові. Ідея викупити готель «Черемош», яку виголосив депутат Ігор Наконечний, додалася до переліку сумнівних ініціатив депутатів. Проблемний готель власники оцінили в 240 мільйонів гривень, у той час як бюджет розвитку міста на 2017 рік становить 250 мільйонів. Традиційне затягування роботи сесії розглядом другорядних питань Олексій Каспрук також спробував обернути на свою користь. Міський голова розкритикував депутатів, які замість того, щоб розглядати питання зупинки роботи «Чернівціводоканалу» й тролейбусного управління через борги перед енергопостачальником, тривалий час обговорювали встановлення скульптури в парку імені Шевченка.

Попри промахи, допущені депутатами, міський голова все ще зберігає імідж неспроможності керувати містом, який йому нав’язує антимерська коаліція. Поведінка Олексія Павловича у сесійній залі демонструє його втому. Мер нагадує вихователя дитсадка, який не може дати ради своїм вихованцям, а ті, відчувши волю, роблять усе, що їм заманеться. Роль модератора роботи ради досі чужа для Олексія Павловича. Чи не єдиним, хто в сесійній залі виглядає господарем ситуації, є керівник фракції «Рідне місто» Василь Продан, який часто фактично «ставить на місце» міського голову.

Варто зазначити, що у часи своєї опозиційної діяльності у якості керівника фракції «Фронту змін» у міськраді Олексій Каспрук виглядав органічніше. Тому цілком логічною є спроба нардепа Максима Бурбака перевести діяльність міського голови в опозиційний дискурс. Як би не дивно це виглядало, але Бурбак намагається подати роботу Каспрука як єдиного опозиціонера в сесійній залі. Незрозумілими наразі є акценти: в опозиції до кого є Олексій Павлович? Адже, за логікою «фронтовиків», Каспрук мав би опозиціонувати депутатам міськради, які, в свою чергу, обиралися громадою. Чи означає це, що міський голова стає в опозицію до громади міста?

Поки депутати та міський голова перекидають один на одного відповідальність, визначаються хто кому опозиція, надмір забавляючись популізмом, місто переживає чергові кризи. Через борги перед «Чернівціобленерго» найближчим часом можуть зупинити роботу водоканал та тролейбусне управління. Під час четвергового засідання міськради депутати встигли проголосувати виділення коштів кільком комунальним підприємствам у сумі по 2 мільйони гривень, але це не врятує ситуацію. До прикладу, і водоканал, і тролейбусники лише за січень заборгували за світло по 2 мільйони, а загальна сума боргу вимірюється десятками мільйонів.



Східний фронт Бурбака

Непокірний Максимові Бурбакові Сокирянський район, що фактично керується Василем Козаком, цього тижня став «гарячею точкою». Не встиг Максим Юрійович зі шпальт та екранів лояльних засобів масової інформації донести вість про чергове покращення, як Сокирянська райрада (читай: Василь Козак) звинуватила нардепа у нанесенні шкоди району.

Каменем спотикання стали госпітальні округи, на які буде поділена Чернівецька область. Первісний задум Міністерства охорони здоров’я щодо поділу Буковини на два округи стараннями кількох депутатів, зокрема, і Бурбака, було змінено. Відтак, в області буде утворено три округи з центрами в Чернівцях, Сторожинці та Хотині. Таке рішення, розрекламоване Максимом Юрійовичем, викликало критику у Сокирянах, які увійдуть до Хотинського округу. Ситуація обернулася невигідним чином для нардепа. Виходить, що Максим Бурбак більше турбується про округ свого колеги Миколи Федорука.

Первісний поділ передбачав розміщення центру госпітального округу в Кельменцях – компромісного варіанту між Хотином та Сокирянами. Сталося так, як сталося, і центр округу перенесено на 100 кілометрів західніше від «столиці князівства Козака». Безпосереднім винуватцем цього переміщення виявився той-таки Бурбак. Географічне розташування 204 виборчого округу, по якому обирався Максим Юрійович, є складним через його протяжність із заходу на схід. Це й стало тією прогалиною, через яку зазнав критики «план Бурбака».

Навряд чи МОЗ погодиться створити ще один округ з центром у Сокирянах, тож Бурбакові, захищаючись, довелося бити по очевидно слабкому місці Козака. Не маючи можливості відповісти по суті, нардеп вчергове звинуватив районну владу, яка знаходиться в руках Василя Козака, у провалі нарахування субсидій мешканцям Сокирянщини.

Володимир Звенигородський — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Читати більше:

Дайджест | Гамарджоба, генацвалє! Безславні «подонки» і грузинський десант