Символічний початок всеукраїнського турне відомого «гастролера» (як тонко висловився наш однопроцентний земляк Арсеній Яценюк) та за сумісництвом голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі саме з Чернівців має свою тверду логіку. Ця логіка приводить нас на старт «піратського походу» майбутньої політичної сили, яка силами екс-президента Грузії та групи молодих політиків має заново перекроїти електоральну мапу України.

Чому почали в Чернівцях? По-перше – чисто технологічні особливості заставляють політиків починати з найглибших і «темних» місць, щоб побачити реакцію потенційних виборців на свою шоу-програму, протестувати логістику, виправити практикою заплановані в далеких від пересічних мешканців київських штабах організаційні моменти. В далеких провінціях огріхи та накладки (які точно були, є і будуть) не так «фонять» у ЗМІ. Через два-три тижні, коли справа дійде до головних міст країни, всі основні спікери туру будуть уже говорити «на автоматі» те, що хоче чути народ. По-друге – політика дуже любить символічні акти. І зустріч «Руху за очищення» з чернівчанами є недружнім привітом на адресу головного політика, якого пов’язують з нашим містом, Арсенія Яценюка. По-третє – Чернівецька область досі є «Україною в мініатюрі» і всі політичні сили, які згодом проривалися в парламент, тут мали теплий прийом.

Які експрес-висновки із заходу можна зробити?

1) Загальна картинка – дуже позитивна для нового руху. Він зберігає ауру аполітичності навіть у моменти прямої політичної агітації. Міхеіл Саакашвілі як політичний лідер сприймається «на ура», зал був забитий людьми, не було жодного крупного проколу в організаційних моментах, подія отримала гарну пресу. Уже не кажучи про десятки селфі з політиком як атрибут поважаючого себе місцевого активіста. Новий рух стає лідером очікувань буковинців. Саме такими сповненими любові і надії очима дивились на молодого Яценюка і Кличка, а люди середнього віку на Ющенка і Тимошенко. Поки це особливого результату не дало, але віра в «хорошого грузинського дядю», який буде латати дорогу на Путилу, все ще присутня в наївних буковинських серцях.

2) Питання того хто буде політичним обличчям «Руху за очищення» на Буковині не закрито. Всі місцеві політичні гравці дружно видихнули і починають заново свою підкилимну боротьбу за прихильність. Схоже на те, що політична організація створиться одразу після призначення дочасних політичних виборів, не раніше як за місяць. Чекаємо на сюрпризи і камінгаути.

3) Старі політичні партії регіону отримали серйозного опонента. Принаймі в Чернівцях жодної змістовної критики Міхеіл Саакашвілі не отримав. Проблема в тому, що потенційні критики не втрачають надій застрибнути до нової партії. А ті, хто таких надій навіть не плекають – просто не мають чим опонувати. Невідоме ні реальне керівництво обласного осередку, ні потенційні кандидати на округах. Довго так тривати не буде, медовий місяць з виборцем рано чи пізно закінчиться. Їх розрахунок зрозумілий. Парламентські вибори мають пройти на вищій точці періоду електоральної любові. А це, у свою чергу, або достеменне знання ситуації, або авантюра. Бо завжди за надією іде розчарування, а за любов’ю – ненависть.

В Чернівцях був заданий новий «порядок денний» найближчого періоду для української політики – відставка прем’єра Арсенія Яценюка, антикорупційна боротьба, лібертаріанські реформи. Фактично почалася повноцінна кампанія і її політичні наслідки – війна до повного знищення між старими та новими політичними гравцями. Ми вже це десь проходили.

Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Альони Чорної

________________________________________

Читати більше:

Михайло Шморгун | Більшість імені Мокловича: «Самопоміч», «Батьківщина», «Народний контроль»