Чернівецька міська рада перетворилася на «гарячу точку» в політичній війні між двома групами впливу. Ближчим часом ця війна матиме й перших жертв. Найслабшою у раді виявилася фракція «Самопомочі», яку розірвало внаслідок відцентрових рухів. Яскравий приклад того, що в політиці немає друзів, лише тимчасові союзники.

Ситуація, яка склалася у політичному житті Чернівців, особливо протягом 6-12 лютого, є однозначною перемогою команди Максима Бурбака у позиційній війні за місто. Тривалий час отримуючи на горіхи від антимерської коаліції, команда «фронтовиків», переконавшись у дієвості, перейняла практику своїх опонентів. Тепер битва за знищення рейтингів ведеться з обох боків.

Чи то січневі канікули, чи упевненість у власних силах розслабили депутатів настільки, що вони одна за одною дозволили собі припуститися кількох суттєвих помилок. Цим оперативно й грамотно скористалася команда Бурбака, вибудувавши образ неадекватних народних обранців. Через баталії довкола перейменування парку Жовтневого, зведення тунелю та пропозицію викупу готелю «Черемош», «фронтовики» отримали можливість не лише для критики депутатського корпусу, але й для відвернення уваги від нагальних проблем міста. Непоміченими пройшли інформації про чергову «раптовість» випадання снігу й погане прибирання вулиць, аварії за участі громадського транспорту через погані дороги, прорив водогону на «відремонтованій» вулиці Хмельницького, провал дорожнього полотна на Марка Вовчка, січневі рахунки за теплопостачання та вкрай низька оцінка діяльності голови Чернівецької ОДА Олександра Фищука.

Розігріта тема неадекватності депутатів швидко знайшла реципієнтів. Ненависть та нетерпимість до опонентів, яка панує у сесійній залі, перекинулася на громаду. Зайняті пошуком ворогів та агентів, мешканці Чернівців не мають часу звертати увагу на побутові проблеми. Оливи до вогню додала ще й прес-конференція депутатів від «Самопомочі» Богдана Ковалюка та Віталія Гавриша. Час задля пояснення своєї позиції стосовно питання будівництва тунелю був обраний вкрай невдало. Відтак, у контексті страхів та ненависті, що цього тижня витали містом, раціональне зерно у доводах депутатів більшістю так і не було почуте.

Задля закріплення результату, отриманого через легковажні заяви депутатів, команда Бурбака запускає ще одну тему, що з часом дозволить спекулювати питанням розпуску міської ради. Цього тижня зареєстрована петиція щодо рекомендації депутатам пройти обстеження у психіатрів. Зрозуміло, що ця петиція набере достатню кількість голосів і депутатам, які надто загралися у демократію (мається на увазі пропозиція Володимира Бешлея щодо розгляду на сесії усіх петицій, які набрали достатню кількість голосів), доведеться розглядати й цю.

Ситуація буде цікавою, адже відмова розглянути петицію буде подана як недемократична й така, яка доводить страх депутатів перед ймовірним медичним оглядом. Внаслідок зміни тактики й форсованих атак на представників антимерської коаліції, відписка облдержадміністрації щодо розгляду питання розпуску міської ради, виглядає закономірною. Команда Максима Бурбака у даній ситуації може не квапитися із розпуском, чекаючи на чергові помилки депутатів. Для цього створюється відповідний ґрунт.

Протягом тижня була здійснена атака на фракцію ВО «Батьківщина». Депутат від БПП Андрій Романчишин (з квоти «Народного фронту») звинуватив «батьківщинівців» у «кнопкодавстві». Актуалізувалася тема депутата Ростислава Білика через появу інформації щодо відмови свідків у справі підкупу виборців йти на допит. За депутата взялися і з іншого боку, запустивши інформацію про причетність цегельного заводу його дружини до зсувів на вулиці Золочівській. А телеканал «Місто ТБ», який пов’язують із Василем Проданом, перевірять через порушення, виявлені у результаті моніторингу Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення.

Найскладніше становище у фракції «Самопоміч», яку з високою ймовірністю вже ближчим часом розпустять. У даній ситуації команда Максима Бурбака отримала тактичну перемогу. Якщо фракція «Самопоміч» все ж таки буде розпущена, у міськраді може з’явитися 1-2 додаткових «штиків» для «сильної команди». Це не матиме суттєвого впливу на розклад сил у сесійній залі, але матиме величезне психологічне значення. Це своєрідний сигнал про повернення впливу над Чернівцями.

Якщо у Чернівцях команда «фронтовиків» цей тиждень може записати до свого активу, то на теренах області не все так однозначно. Округ Максима Бурбака знову «баламутить» голова Сокирянської районної ради Василь Козак. Каменем спотикання, як і минулого тижня, стали госпітальні округи. Сокиряни, які увійшли до хотинського округу, воліли б мати власний. Задля цього райрада та народне віче звернуться до прем’єр-міністра, оминувши нардепа, який обирався по 204 округу. Для Максима Бурбака це є очевидним сигналом, що має на меті показати його безпорадність у питаннях відстоювання інтересів свого округу. На події у Сокирянах нардеп відреагував відповідно – звинувативши голову Сокирянської районної ради Василя Козака у звезенні жителів району на мітинг.

Володимир Звенигородський — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Читати більше:

Дайджест | Рада без відповідальності та бессарабський фронт Бурбака