У питанні проведення дострокових виборів Чернівецької міської ради силам, які його лобіюють, доведеться шукати достатні підстави. А таких наразі нема. Менш заангажовані у локальних війнах політики в один голос стверджують: навіть якщо дуже хочеться виборів, проводити їх неможливо, бо це не відповідає правовим нормам.

Про відсутність правових підстав у зверненні Олексія Каспрука про початок процедури оголошення дострокових виборів міськради розповідав голова парламентського комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко у програмах «Майдан», «Без емоцій» на телеканалі «Чернівецький промінь» та «Пряма відповідь» на телеканалі «Чернівці».За словами парламентаря, звернення Каспрука стане предметом розгляду парламентського комітету лише у тому випадку, коли воно матиме юридичне обґрунтування, а наразі воно є маніпулятивним. Досить дипломатично Власенко зазначив, що надісланий лист є лише баченням ситуації з боку міського голови. Єдиний момент, який би міг стати підставою для розгляду питання щодо розпуску міськради – тривале необрання секретаря – за словами Сергія Власенка, не може бути підставою для розпуску ради й оголошення дострокових виборів.

«Тут повинен бути консенсус. Якщо винні, то винні дві сторони, бо так не буває, що голова має одну кандидатуру і або він, або ніхто. Рада це не підтримує і мер говорить: давайте їх розпустимо», – каже нардеп і дає зрозуміти, що це питання можна було б розв’язати на локальному рівні, не виносячи його на національний.Варто зазначити, що голова парламентського комітету буде обережний у цьому питанні, бо має як позитивні, так і негативні прецеденти, подібні до чернівецьких. Слова Власенка про те, що парламентарі не мають наміру наступати на ті ж граблі у питанні оголошення дострокових виборів, означають, що приклад політичного розв’язання конфлікту в Кривому Розі або політичного та правового – в Коцюбинському на Київщині, результату не мали. У першому випадку вибори нічого не змінили, а в другому рішення парламенту судом визнано незаконним та скасоване.

Цілком логічно, що Власенко пропонує альтернативний вихід із ситуації, що склалася у Чернівцях. «Хочу нагадати ситуацію у місті Львові, коли за минулої каденції мер Андрій Садовий мав більшість у раді, яку становили представники ВО «Свобода». Тоді мер Львова зміг організувати роботу міської ради, маючи «Свободу» як політичних опонентів і секретаря від цієї ж політсили. Садовий зробив усе, щоб рада працювала, бо це було потрібно для громади».Враження, що парламентський комітет не бачить підстав для оголошення дострокових виборів у Чернівцях підсилив нардеп від «Самопомочі» Любомир Зубач у програмі «Чернівці сьогодні» на «Чернівецькому промені». Хоча депутат одразу ж зізнався, що «серцем за перевибори», але й він не бачить правових підстав для такого рішення. Як представник «Самопомочі», яка просувала дострокові вибори в Кривому Розі у 2015 році й, зрештою, їх програла, Зубач має підстави скептично ставитись до заяв про «політичну волю» у питанні припинення повноважень органу місцевого самоврядування.

А виходячи зі слів нардепа, ми маємо підстави для скепсису у питанні конфлікту у фракції «Самопомочі» в міській раді. Результати аналізу роботи фракції, які обіцяли оприлюднити, начебто є, але бачили їх лише кілька партійців, але навіть ті не можуть сказати щось конкретне. Доля фракції цієї політсили у міській раді й надалі перебуватиме у невизначеному стані. Заяви про початок процедури відкликання депутатів наразі залишаються лише заявами. Можна очікувати, що це питання реанімують після того, як «фронтовики» не зможуть зреалізувати сценарій дострокових виборів. Аби підсилити свої позиції, через відкликання нелояльної частини «Самопомочі», команда Бурбака спробує завести до сесійної зали своїх сателітів.Задля висвітлення альтернативної точки зору партійний колега Максима Бурбака нардеп Андрій Река взяв участь у програмі «Політика» на телеканалі ТВА. Очікувано, Река заявив про необхідність перевиборів та відсутність нарікань на роботу міського голови. Відтак, за його словами, профільний парламентський комітет зробить усе можливе, аби питання про вибори у Чернівцях якомога швидше потрапило до сесійної зали Верховної Ради.Від справ політичних до справ політично-комунальних перейшла розмова у програмі «Суть речей» на «Радіо 10» із директором департаменту ЖКГ міської ради Ярославом Кушніриком. Посадовець розповів про перипетії стосовно свого призначення, зазначивши, що саме він був ініціатором того, що його кандидатура не виносилася на розгляд депутатів, бо вони «мене все одно б прокатали». Міський голова пропонував Кушнірику стати своїм заступником, але призначення на цю посаду обов’язково мало б обговорюватися на сесії.

Як гравець «старої закалки», Кушнірик розуміє, що політична кон’юнктура – справа минуща, тому заявив, що у разі конструктивних пропозицій готовий вести бесіду навіть з тими депутатами, які найбільше його критикують. Для теперішньої ситуації в місті це може слугувати сигналом, що саме Ярослав Денисович готовий узяти на себе роль «комунікаційного центру» між депутатами й міським головою. Залишається відкритим питання, чи почутий меседж Кушнірика?Так само обережно посадовець веде мову про свої плани щодо політичного майбутнього. Він не розглядає можливості займатися політичною діяльністю на найближчий час, але не виключає, що ще повернеться в політику. З комунальних проблемних питань Кушнірик окреслив найголовніші. За його словами, за відповідного фінансування, у Чернівцях буде нове приміщення аеропорту, бо нинішнє надто застаріло й не відповідає сучасним вимогам. Але це буде можливо лише тільки після завершення робіт на злітно-посадковій смузі.

Про гроші та стан комунальних підприємств Чернівців йшла мова і у програмі «Слуги народу» на радіостанції «Буковинська хвиля» 100.0 FM за участі заступника чернівецького міського голови Володимира Середюка та депутата міської ради Ростислава Білика. Більшість комунальних підприємств Чернівців є якщо не банкротами, то збитковими. При цьому тенденція збитковості цих підприємств протягом останніх 2 років суттєво зростає. За словами Білика, підприємства, які у своїх сферах є монополістами, не можуть бути збитковими, тому варто вести мову про причини їх економічних невдач.Володимир Звенигородський — спеціально для БЦ

В оформленні використано кадр програми «Суть речей» на «Радіо 10»

________________________________________

Читати більше:

Огляд ефіру | «Свобода» і «Народний контроль»: тіньові бенефіціари