Поки перевізники з чиновниками «чубляться», змішуючи грішне з праведним, а «господарку» з політикою — чернівчани змушені займатися незапланованим фітнесом або швидкою ходою. Можливо, останній вид спорту їм не зовсім до вподоби. Але про це в містян ніхто не питав, як і про те, чи хочуть вони постійно «худнути» на одну чи дві гривні. Схоже, зовсім скоро жителі столиці Буковини самі змусять декого «спітніти». Принаймні, перший крок депутати до цього зробили.

Про те, що в Чернівцях разом зі снігом зійшли й дороги, на деякий час призабули. Місцевим ЗМІ є про що писати, не покладаючи рук, адже у столиці Буковини розпочалося свято «транспортного абсурду». Організаторами заходів, приурочених святові, виступають перевізники. Проводять його традиційно навесні, як-от, наприклад, свято «Виходу на полонину» в Карпатах. Але в Чернівцях дійство дещо відрізняється. Замість вівчарів, які виходять з худобою на зелені гірські луги, щоб згодом отримати гарний «дохід» у вигляді кількох видів бринзи, під Ратушу виходять перевізники, щоб отримати від чернівчан на 1–2 гривні більше за проїзд.

«Урочистості» відбуваються в місті вже другий рік поспіль і, схоже, стають доброю традицією. Та тільки не для простих городян. Адже останнім постійно доводиться виконувати у виставі роль овець, яких «доять», «добровільно-примусово» збільшуючи тариф. Після того, як 15 травня жоден з автобусів підприємці не випустили на маршрут, саме чернівчани, попри різні політичні вподобання та розмір зарплатні, опинились між вогнем перевізників і мера Олексія Каспрука, який вистелив свій шлях із обіцянок, не підкріплених діями.

Городяни не пробачать Олексію Павловичу багатьох речей, зокрема й фантастичних «румунських тролейбусів», розповідь про які невдовзі потрапить на сторінки новітньої історії Чернівців. Стараннями міського голови гальмувалась довгоочікувана закупівля вживаних тролейбусів, зокрема, містких чеських «гармошок». Програма оновлення електротранспорту, розроблена і затверджена депутатським корпусом, саботувалась департаментом ЖКГ. У 2017 році Олексій Каспрук у короткий термін задовольнив умови перевізників щодо підвищення тарифу на проїзд у громадському транспорті. Натомість тепер, складається враження, саме він прикладає максимум зусиль для того, щоб конфлікт між громадою та перевізниками поглибився і розтягнувся у часі.

Останні події показали, що все в місті тримається на ентузіазмі самих чернівчан. Містяни самі почали відслідковувати роботу комунальників, яких мер призначив на керівні посади (латати дороги після чергового ямкового ремонту, ремонтувати міжбудинкові проїзди) та вести переговори з перевізниками. 18 травня під час зустрічі Олексія Каспрука з перевізниками громада міста чітко висловила свою позицію, даючи зрозуміти очільнику міської ради, що чернівчан не слід ділити на перший і другий сорт — «на тих, хто доїжджає з Гравітону, Калічанки, Роші, Садгори», і тих, хто пересувається центральними вулицями міста.

Та, схоже, Олексія Павловича «транспортне питання» турбує менше за все, тому в розпал дискусії він вийшов із сесійної зали, залишивши громаду міста сам-на-сам з бунтівниками. Очевидно, що Олексій Каспрук може рік за роком «чекати з моря погоди», бо їздити у громадському транспорті не йому. Поки чинний міський голова затягує вирішення транспортних проблем, а засідання в Ратуші звелись до політичого протистояння і взаємного шантажу простих городян, перевізників і депутатів — міський корабель іде на дно. А з ним і його «чотирирічний капітан».

Іванна Бородач — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Святослав Вишинський | Перевізники «Рідного міста». Ризиковий компроміс