Голова Чернівецької ОДА Олександр Георгійович Фищук продовжує дивувати своїми незрозумілими та відірваними від реального життя заявами в ЗМІ. В сартрівському змаганні інформування про «буття і ніщо» його прес-служба успішно конкурує з прес-службою ще одного середньовічного керівника Івана Мунтяна. Проте останній провал інформаційної політики Олександра Георгійовича здивував навіть загартованих і підготовлених до чиновницьких дивацтв буковинських громадян.

Сталося так, що губернатор вирішив попіаритися на тому, що подарував вихованцю Оршівського дитячого будинку кросівки «Nike». Цитати повідомлення на офіційному сайті облдержадміністрації «рвуть на шматки»: «Сьогодні Олександр Фищук, здійснивши маленьку мрію дитини, передав подарунок – кросівки...» «Держава піклується про дітей, які опинилися у скрутному становищі, але цього не достатньо». «Приємно бачити, що такі діти як Ярослав мають світлі мрії»...

Погодьтесь, такий дешевий піар достойний скоріше не наймудрішого кандидата в депутати Киселівської сільської ради, ніж губернатора області. І проблема тут не в самому факті дарування «найків» бідній дитині, а в тому, що перша людина області замість того, щоб реально вирішувати проблеми сотень тисяч буковинців, з останніх сил «симулює» хоча б якусь діяльність.

Фищук здувся як політик і як чиновник. Його роль тепер зрозуміла для більшості буковинців. Він «зицпредседатель Фунт», який займає посаду голови облдержадміністрації. Його справа – досидіти в кріслі до пенсії і по ходу прикривати «дерибан», який відбувається на всіх рівнях адміністративної вертикалі.

Звичайно, #кросівкиФищука можна списати як прокол недосвідчених працівників прес-служби. Але тут же варто чітко розуміти, що з Фищуком не хоче співпрацювати жоден більш-менш адекватний спеціаліст, бо прекрасно розуміють, що він є людиною далекого минулого і його губернаторство є скоріше прикрістю та збігом обставин. Нині Фищук є зайвою деталлю в адміністративній вертикалі, яка і сама перебуває в режимі поступового розвалу і стагнації.

Найгірше – буковинський губернатор своєю непрофесійністю дискредитує всю владу, всі інститути, які ще так-сяк утримують державу від розвалу і хаосу. Фактично влади в області зараз немає, а є симулякр влади, її імітація. І це вбиває віру у зміни, консервує ситуацію в області. І це стає очевидно, якщо порівняти область і місто Чернівці. В Чернівцях є боротьба, прогрес, бачення, суспільна енергія. В області – деградація, дебілізація і заганяння громади в Середньовіччя. І в цьому винен особисто Олександр Георгійович.

На що чекають буковинці від свого губернатора? – На зміни, відкритість, співпрацю з активними громадянами. Що отримують від Фищука? – Нічого. Навіть гірше. Сам Олександр Георгійович є абсолютним анахронізмом у системі влади, яка декларує бажання реформ. Його перебування на посаді відкидає область на роки назад, звідки вибиратися буде уже нове керівництво.

Закінчити цю ганьбу має Президент Порошенко своїм указом про звільнення. І при цьому поштовхом має стати позиція громадянського суспільства області, що має перестати закривати очі на постійні «штанги» свого недалекоглядного голови. Наступний губернатор має мати політичну волю, яка повністю відсутня у Фищука. І ця воля має опиратися на волю буковинців до зміни існуючої системи.

Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Читати більше:

Михайло Шморгун | Ковалюк — секретар? Останній шанс уникнути конфлікту