У Чернівцях, схоже, розпочинається новий виток протистояння «Народного фронту» та «Рідного міста». Опоненти протягом тижня 17-23 жовтня обмінювалися випадами один проти одного. Історія із приміщенням по вулиці Сковороди у Чернівцях відходить на другий план: цього тижня виконком міськради, під тиском інформаційних атак, відмовив нардепам Максиму Бурбаку й Миколі Федоруку у виділені згаданого приміщення під приймальню. Ймовірно, що й «Рідне місто» не отримає офіс по цій вулиці. Ставши заручниками власної істерії, політичні діячі, можливо самі того не бажаючи, зробили добру справу. Швидше за все, приміщення передадуть одній з громадських організацій.

Тимчасом непримиренні опоненти у боротьбі за Чернівці перейшли до іншої стратегії. У хід пішли інформаційні атаки на персоналій. На «стежку війни» першим вийшов міський голова Олексій Каспрук, який ще минулого тижня заявив про намір ініціювати позбавлення депутатського мандату Ростислава Білика через пропущені депутатом засідання сесій. Цього ж тижня сайт «Молодого буковинця» актуалізує заяву мера й повідомляє про відповідь на свій інформаційний запит, за якою Білик пропустив 12 з 13 сесій міськради поточного скликання.Формально це дає підстави розпочати процес позбавлення депутатського мандату. Але, окрім регламенту Чернівецької міської ради, є ще й Закон України «Про статус депутатів місцевих рад». Зрозуміло, що керуючись цим законом, Ростислав Білик може відбити подібні атаки, адже спосіб у який його намагаються позбавити депутатства, у документі чітко прописаний. За наявності довідок про лікування (а Білик заявляв, що може їх надати), депутатові нічого не загрожує.

Крім Білика, цього тижня під удар потрапили ще два депутати від «Рідного міста». Валерія Найдиша звинуватили у махінаціях під час збору підписів за його проект у програмі «Бюджет ініціативи чернівчан», а Максима Тихоновича у скидуванні сміття на Калічанці технікою, що належить підприємству «Укрвторресурс», директором якої є депутат. У першому випадку звинувачення пролунали з боку партії «Демократичний альянс» вустами активіста Івана Патарака, який був помічником нардепа Максима Бурбака. На цьому і зіграв Найдиш, спростувавши розповсюджену проти нього інформацію, назвавши «ДемАльянс» посіпаками «Народного фронту». У другому випадку, обвинувачення прозвучали від керівника Інспекції з благоустрою Сергія Обшанського, який входить до кола наближених осіб Бурбака.

Сам Максим Юрійович не припиняє боротьбу з усіма, без винятку, політичними гравцями на Буковині. З трибуни Верховної Ради нардеп запропонував скоротити посаду одного заступника голови Чернівецької обласної ради. Ймовірно, що удар спрямований на заступника Віталія Мельничука – як такого, що має найслабші позиції. Псувати стосунки з Радикальною партією, яка досить синхронно голосує з «Народним фронтом» у парламенті, заради такої дрібниці як посада заступника голови Чернівецької облради, певно ніхто не буде. Інша справа ВО «Свобода», що не має власної фракції у Верховній Раді, на рівні області розчиняється в інформаційному шумі та не представляє серйозної загрози «фронтовикам» на Буковині. А особа млявого та непублічного Мельничука чудово згодиться на роль ритуальної жертви у грі в кращого політичного обласного альфа-самця.

При цьому, команда Бурбака може отримати певну дозу критики за те, що два роки тому сама лобіювала створення посади ще одного заступника голови облради. Нагадаємо, що 11 червня 2014 року, з другої спроби, першим заступником голови Чернівецької обласної ради став «фронтовик» Ярослав Курко. Тоді Максима Бурбака не турбувало питання розширення штату заступників. Ще одного зама тодішнього голови Михайла ГайничеруВалентина Маніліча, який судом був визнаний винним у вчиненні корупційного правопорушення, на посаді залишили. Це і стало тією ціною, яку попросили дезорієнтовані на той час «регіонали» за призначення Курка заступником.

Цей тиждень подарував Буковині нових персонажів для обговорення. У Чернівецькій області на посаду старшого інспектора з особливих доручень Управління забезпечення прав людини призначена поліцейська-омбудсмен Оксана Ханевич. Про Ханевич відомо, що вона закінчила Чернівецький національний університет та працювала в одній з райдержадміністрацій на Тернопільщині. Одразу ж по призначенню поліцейській-омбудсменові доведеться пройти тест на профпридатність, пов’язаний зі справою довкола зриву показу фільму «Це гей-пропаганда» у Чернівцях.Отримав нового заступника й прокурор Чернівецької області. З 18 жовтня на цю посаду призначено Олега Пелепюка, який працює в органах обласної прокуратури з 2006 року. Пелепюк неоднозначно може бути сприйнятий опонентами «Народного фронту», адже свого часу він вів кримінальну справу Василя Забродського щодо погроз життю нардепу-«фронтовику» Анатолію Дирію та власниці телеканалу ТВА Людмилі Пишній.

Активну діяльність провадив цього тижня й голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян. Схоже, що Іван Миколайович знайшов свого політичного транскордонного «конька» й активно його виїжджує. На спільному засіданні облради та Сучавської повітової ради, сторони домовилися про реалізацію проектів на 8 мільйонів євро, а ще Мунтян повідомив про продовження терміну проекту з реконструкції пунктів пропуску «Красноїльськ» та «Дяківці». Це означає, що Україні, принаймні рік, не доведеться повертати 2,2 мільйони євро Європейському Союзові, виділені на реконструкції згаданих пунктів пропуску, які через дебільність (щиро перепрошуємо, але іншого слова тут не добереш) наших посадовців десь пропали.Плани Мунтяна, з огляду на його діяльність, стають дедалі більш очевидними. Ніде правди діти, румунською голова облради володіє краще за українську, а тому, як кажуть, сам Бог велів стати переговорником з румунською стороною. Більше того, Румунія зацікавлена у реалізації тих проектів, над якими так пітніє Іван Миколайович. Якщо ж нашому голові обласної ради вдасться протягти через дев’ять кіл вітчизняної бюрократії бодай кілька транскордонних проектів, дорога до міністерської посади йому відкрита. За сприятливої політичної кон’юнктури, звичайно.

Володимир Звенигородський — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Руслана Козлова

________________________________________

Читати більше:

Дайджест | За здоров’я Фищука. Зачистка прокуратури. Закид Максимюка