Від Редакції: Володимир Стефанець розмірковує про те, як новий опозиційний розклад вплине на коаліційну більшість у Чернівецькій обласній раді. Про нові політичні виклики перед обласною «Батьківщиною» — в редакторській статті в газеті «Доба» (ч. 26 (1017), 28 липня 2016), яку переопубліковуємо спеціально для читачів «Буковинського центру» (всі виділення — наші).

Голова Чернівецької обласної ради пересів на комбайн. Він проїхався за його кермом, коли вибрався на поле в рідному селі Опришени Глибоцького району, щоб проконтролювати проведення цьогорічних жнив. І не просто проїхався. Іван Миколайович навіть зробив селфі на жнивуванні. А фото опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Віддамо належне завсідникам інтернет-спільноти – виявилося, люди вони з гумором. Відреагували на фотосесію голови облради фотожабами, з яких випливає, що у кабіні комбайна Іван Миколайович виглядає навіть дуже органічно. Ризикну стверджувати: той, хто досі не відає про нинішню посаду Мунтяна, переглянувши його фото, може подумати, що саме у комбайні чоловік на своєму місці. Люди ж трохи посвячені Івану Миколайовичу не заздрять в часи другої, тепер, як проголосила недавно Тимошенко, «об’єднаної» опозиції.

Бо опозиція вона що? Вона вимагає, як сказала Юля Володимирівна, «починати об’єднувати країну для протистояння терору, який діюча влада розпочала проти українського народу». Позиція в опозиції вимагає бути кращим, переконливішим, вона вимагає боротьби за наше щасливе майбутнє, вимагає самопожертви, в тому числі й на селфі. Іван Миколайович в білій сорочці в кабіні комбайна виглядає саме таким – жертовним і переконливим. Відтак Юля Володимирівна, мабуть, має бути задоволена своїм підлеглим членом партії «Батьківщина», а за сумісництвом ще й головою облради і комбайнером.

Кілька номерів тому «Доба» вже писала, що нинішні представницькі «леви» у Чернівцях на Грушевського, 1 – «батьківщинівець» Іван Мунтян, «радикальна» Інга Маковецька і «свободівець» Віталій Мельничук – декорація, місцева конструкція і столичний компроміс київських опозиційних вождів. Завдяки їй, декорації, вони, столичні вожді, мають добрий плацдарм для «об’єднаної» опозиційної діяльності на Буковині. Тут, щоправда, важливо не передати куті меду.

Але, очевидно, якщо хочеться, то можна. І ось ми вже дізнаємося, що Чернівецька обласна рада теж голосуватиме за звернення до Києва щодо тарифів. На позачерговій її сесії, запланованій на сьогодні, 28 липня, теж розглядатимуться звернення до Президента, Верховної Ради і Кабміну щодо тарифів. Проекти рішень запропоновані ВО «Свобода» і ВО «Батьківщина». Зокрема, «Свобода» пропонує ухвалити звернення з вимогою «негайно припинити обдирання власного народу і знизити тарифи». Проект же «Батьківщини» пропонує накласти мораторій на підвищення з 1 липня житлово-комунальних тарифів.

Очевидно, депутатам обласним не дають спокою лаври депутатів Чернівецької міської ради, які на сесії 20 липня ухвалили звернення до Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Президента України та НКРЕКП з проханням скасувати дію постанови Кабміну щодо підвищення цін на житлово-комунальні послуги. І справді – чому б крайовим обранцям не сподобатися електорату і не постати такими собі його батьками-захисниками. Тим паче, що задоволення – з чужої кишені, за державний рахунок. Та й гра, як виглядає, безпрограшна – перехопити симпатії пересічного українця та на хвилі популізму змести нинішню Раду і зайти в новий парламент новою своєю більшістю, непідконтрольною Президенту. А ви кажете селфі...

До речі, ще раз про нього, коханого, що походить від англійського selfie, від «self» і українською перекладається як «сам, себе». Якийсь місяць тому прес-служба обласної ради радісно повідомила, що «Буковина отримає додатково 100 млн грн на ремонт доріг». У цьому прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який перебував з робочим візитом в області 9 червня, виявляється «переконали» «голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян та народні депутати України».

Цікаво, що у викладі сайту Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області ця новина звучить дещо інакше: «Керівники буковинського краю проінформували голову уряду про проблеми області, в тому числі недостатність коштів, виділених з державного бюджету на утримання та ремонт автошляхів області. Додаткове спрямування на ремонт доріг нашої області 100 млн грн надасть працівникам дорожньої галузі Буковини можливість покращити стан деяких доріг, забезпечити безпеку руху та належну експлуатацію в осінньо-зимовий період».

Щоб буковинці раптом не заблукали у прізвищах справжніх друзів простого люду, партійна прес-служба обласної організації партії ВО «Батьківщина» акцентує чіткіше. У вчорашньому повідомленні про те, як представники інших партій бойкотували позачергову сесію Новоселицької райради, де фракція «Батьківщини» ініціювала головне питання порядку денного про запровадження мораторію на подорожчання цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги, прес-служба пише, що «мешканці району пересвідчилися, хто насправді переймається проблемами людей, а хто лише дбає про власне депутатство і щедро роздає передвиборні обіцянки». Як там у Юлії Володимирівни «починати об’єднувати країну для протистояння терору, який діюча влада розпочала проти українського народу»?

Політична боротьба, змагальність програм та ідей учасників політичного процесу – річ, звісно, потрібна і корисна. Вона – джерело розвитку суспільства і країни. Вона, а не махровий популізм. Бо спочатку все-таки комбайни. Ну, а селфі – селфі вже потім.

Володимир Стефанець — для «Доби»

В оформленні використано фото-знімок Івана Мунтяна

________________________________________

Читати більше:

Володимир Стефанець | «Леви» у декораціях