У якомусь паралельному світі є якась «нова поліція», що прийде у віртуальні Чернівці та наведе своєю твердою рукою тотальний порядок. Будуть хороші копи служити як бабусі зі Старої Жучки, так і фейсбучному активісту з вулиці Богдана Хмельницького. Число людей, які бажають, щоб так і було, в реальності велике. Хоча, разом з тим, зовсім не змінилося число тих, хто готовий жити по правилах. І ще більше тих, кому просто байдуже. Вони живуть у реальному світі, а реальність – найкращі ліки від ілюзій.

Про це як ніхто інший може розповісти ректор Володимир Прядко, якого звільнило Міністерство освіти. Політики обіцяли йому допомогти і це привело до того, що рівень самообману ректора БДФЕУ дійшов до критичної межі. А здавалось – що попередній досвід дозволить «вирулити» проблему. Самообман Прядка про допомогу важкої політичної артилерії підтримали Томенко і Ляшко, Рибак і Головко, Мунтян і Фищук. Але вірити в допомогу політиків – найбільша помилка, кара за яку наступила дуже швидко. Ілюзія політичного покровительства згубила не одного чиновника чи діяча. Слова політиків нічого не вартують. Чого лише вартує «задня Фищука», який вирішив «відкласти» питання звільнення своїх заступників у довгий ящик. У той самий довгий ящик, у якому нинішня влада силоміць утримує радикальні реформи, боротьбу з корупцією, зняття депутатської недоторканості та реальну боротьбу з бідністю.

Головне – чітко розуміти ілюзорність того, що влада в країні змінилась. Ця система кожного дня розбивається об реальність високих цін, непідйомних тарифів і бідність. Навіть у казці, рано чи пізно вії будуть підняті і жодні магічні кола не допоможуть владі, яка сама живе в ілюзії стабільності і порядку на тимчасово підконтрольній їй території.

Тема № 1. «Нова поліція». Між пліснявою і липовим медом

Ми всі так звикли до різного роду #зрад, що навіть маленька #перемога набуває особливо яскравих обрисів. Єдиною відчутною реформою на рахунку, зібраного на валізах Уряду Арсенія Яценюка є спроба перебудувати з нуля поліцію. Кирзовий чобіт реформ дійшов до посполитих Чернівців. Городяни сприйняли нових копів позитивно і очікування від них надзвичайно високі. Команда «Народного фронту» планує демонструвати успіхи нової поліції як власний успіх. І це нормально. Від успішності нової поліції в Чернівцях залежить і ставлення до місцевої команди «Народного фронту». Тому зрозумілим є і певне негласне табу на критику нового починання міністра Арсена Авакова. І воно все ж таки виправдане.Єдине питання – як переатестовані Пілігрім-Майборос, які є уособленям старої системи, існуватимуть поряд з красивими копами, що будуть знімати умовних котів з умовних дерев і займатися іншими корисними для громади речами. Нова поліція є теж певною ілюзією того, що ось-ось і закінчиться ера «кришування» ігрових автоматів, вирубки лісу та інших «чорних ментівських тем». Нова поліція є новою ілюзією, яку нам подарувала команда Яценюка. Маємо їм за це подякувати. І зробити власний вибір між пліснявою і липовим медом.

Тема № 2. Прядко. Кінець гри

Ректора Буковинського фінансово-економічного університету Володимира Прядка звільнено. Міністерство освіти, навіть не зважаючи на численні протести в Чернівцях, зняло з посади головного опонента приєднання БДФЕУ до Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Іронія долі. Людина, яка є прихильником жорстких методів управління, сама стала їх жертвою. Розрахунок Міносвіти зрозумілий – саме ректор Прядко є неформальним керівником «студентсько-викладацької хунти», що не дає змоги «кришталево чесним» чиновникам з Києва робити реформи. Вибивши його з гри – можна буде завершити процес недружнього поглинання вищих навчальних закладів. На користь ЧНУ і всім іншим «любим друзям».Ставка на відставку Яценюка не зіграла. Навіть якщо піде чинний міністр Сергій Квіт, на його місце планується Лілія Гриневич, яка є представницею команди «Народного фронту». Тому ніхто не буде перегравати ситуацію на користь БДФЕУ. Реформи вимагають жертв. І цією жертвою став Прядко, яким державна машина провернула свої жернова.

Протестний потенціал втрачено, ілюзія допомоги зі сторони народних депутатів та чиновників вивітрилась. Прядко залишився наодинці з розбитим коритом. Справа всього життя залишена для дерибану стерв’ятників від політики, освіти і бізнесу. Гра підходить до свого завершення.

Тема № 3. Задній хід Фищука

Голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук передумав звільняти своїх заступників. Він зазнав політичної поразки. Губернатору вказали на місце. І він його знову зайняв. До кращих днів. Ілюзій на його рахунок немає.Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Альони Чорної

________________________________________

Читати більше:

Дайджест | «Руки Москви», жертви Фищука і нова більшість міської ради