До редакції «Буковинського центру» потрапив документ, який засвідчує, що фінансовий спір Европейської комісії і Чернівецької міської ради про долю 45 тис. евро у транскордонному проекті «Protection of borders against threats posed by homeless animals» («Захист кордонів від небезпек, що поширюються безпритульними тваринами»), розпочатий у 2017 р., вирішений на користь европейських партнерів. Тобто – новим листом міську раду поставлено перед фактом примусового стягнення вказаної суми, яка, за переконанням Европейської комісії та Міністерства регіонального розвитку Румунії, в Чернівцях була використана не за призначенням.

Отриманий лист свідчить про те, що поїздка начальника департаменту ЖКГ Ярослава Кушнірика в Бухарест 13 листопада 2017 р. для залагодження питання («meeting of amicable settlement») з румунською стороною була безрезультатна. Про що побіжно говорить і відсутність будь-яких повідомлень за її наслідками у прес-службі Чернівецької міської ради, і похмуре мовчання міського голови Олексія Каспрука. Робимо висновок, що Ярославу Денисовичу, який у 2013 р. був менеджером проекту «Захист кордонів...», переконливих аргументів у перемовинах знайти не вдалось, тож справа передана в Еврокомісію, а конфлікт буде вирішуватись у вищій інстанції, напряму із Брюсселем.Лист від Европейської комісії, датований 28 червня 2019 р., мав лягти на стіл міському голові* не пізніше середини липня. Це значить, що вже після його отримання мер Олексій Каспрук перевів Ярослава Кушнірика на посаду начальника відділу розвитку територій Чернівецької міської ради. По суті – на підвищення, до того ж у сферу, пов’язану з розподілом кредитів і грантової допомоги. Цього разу – на будівництво мосту через проспект Незалежності за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit).

Важко спрогнозувати, які репутаційні наслідки в очах іноземних партнерів матиме підвищення Ярослава Кушнірика, під чиїм керівництвом міську владу звинуватили в нецільовому використанні коштів – і другий рік поспіль добиваються їх повернення. Але вже достеменно ясно, що за несвоєчасну сплату бюджетові світять додаткові штрафні санкції («increased by default interest»): міську раду або змусять заплатити живими грошима («enforcing payment»), або стягнуть 45 тис. евро з інших статей допомоги, адресованої Чернівцям («offsetting it against a payment»).

Чи знайдуть у Ратуші кошти на компенсацію і з яких статей їх знімуть для покриття збитків? Чи будуть посадові стягнення з Ярослава Кушнірика або інших «стрілочників» за дії, які Еврокомісія визнала нецільовим використанням? Урешті, чи судитиметься міська влада з европейськими партнерами – чи мовчки поверне гроші, станом на липень 2019 р. еквівалентні 1 млн. 245 тис. грн. – дізнаємось найближчим часом.

* Як і в попередніх листах, указана в шапці документу адреса містить помилку: «Novoselytsya district, Novoselytsya city», проте адресат («Department of Housing and Communal Services, Chernivtsi City Council») і стара поштова адреса департаменту ЖКГ («17-A Virmenska Street») указані правильно. Згадка Новоселиці в тексті пояснюється тим, що 3 з 29 проектів у рамках Спільної операційної програми «Румунія—Україна—Молдова» на 2007–2013 рр. стосувались об’єктів Новоселицького району.

Святослав Вишинський — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Альони Чорної

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Інсайд | Зе!килимні ігри: хто стане кандидатом від «Слуги народу»?