За інформацією джерел видання «Буковинський центр», затримка оприлюднення імен кандидатів-мажоритарників «Слуги народу» в Чернівецькій обл. зумовлена низкою внутрішніх конфліктів у партійному середовищі. Витоки про висування афілійованих з підприємцем Іллею Павлюком «пролетарських» фігур – водія маршрутки Михайла Мангера та вчительки молодших класів Олени Лис – скандалізували публіку, у зв’язку з чим остаточне затвердження суперечливих кандидатів поставили на паузу. Особливої інтриги ситуація набирає на 201 окрузі в Чернівцях, де відразу кілька політичних груп за підтримки дипломатичних каналів лобіюють балотування від «Слуги народу» почесного консула Австрії Сергія Осачука.

Крім «Слуги народу», на вибори в Чернівцях офіційно націлився екс-мер Микола Федорук, від «Опозиційної платформи – За життя» висуватиметься депутат міської ради Віталій Михайлішин, від «Батьківщини» – начальник управління капітального будівництва Олександр Пуршага, від «Свободи» – підприємець Василь Зазуляк, від «Голосу» – науковець Максим Кияк і лідер «Народного контролю» Михайло Яринич. У «Європейській солідарності» досі не визначились і розглядають кандидатури Наталії Фрунзе, Андрія Шалєєва та міського депутата Василя Максимюка. Залежно від ситуації, що складеться на окрузі, участь у виборах на правах самовисування може взяти екс-голова партії УДАР Оксана Продан, яка стане ключовим конкурентом для «Слуги народу».

Не менш гострою є внутрішньопартійна дискусія щодо балотування на 202 окрузі Михайла Мангера, на якого вже знайдено компромат – і щодо його перемоги в боротьбі з досвідченим Іваном Рибаком у всіх учасників перегонів виникають обгрунтовані сумніви. За даними закритого соціологічного опитування, яке потрапило в розпорядження «Буковинського центру», в Кіцманському районі висуванець Іллі Павлюка безальтернативно програє спортсменові Івану Гешку, чию вірогідну участь, як і балотування журналіста Георгія Мазурашу, пов’язують з підприємцем Валерієм Чинушем. Шанси останнього на 203 окрузі, однак, можуть бути оспорені висуванцем від проекту «За життя» Іваном Семенюком.

У свою чергу, відсутність затвердженого «слуги народу» на 204 окрузі в партійному середовищі викликає резонні побоювання та чутки про «злив» Північної Бессарабії під лідера «Народного фронту» Максима Бурбака. Після відмови «Батьківщини» висувати по округу директора телеканалу «Місто» Любов Годнюк єдиним серйозним конкурентом народного депутата залишається голова Сокирянської районної ради Василь Козак, чия одіозність на тлі процесів у самій президентській силі виглядає анекдотично – так, за інформацією «Буковинського центру», неформальним куратором штабу «Слуги народу» на одному з округів став екс-«регіонал» та екс-заступник голови ОДА Михайла Папієва Олег Унгурян.

Святослав Вишинський — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Інсайд | «Спільними зусиллями» чи «Власними інтересами»? Під килимом міської ради