Ні для кого не було секретом, що ключові політичні гравці Чернівців розставляли своїх людей у суміжні політичні проекти для отримання впливу на рішення міської ради. Це не добре і не погано – така логіка політичної боротьби. Єдиний момент, коли це стає реальним «тушкуванням» – це той момент, коли висуванці від різних партій об’єднуються в ефемерні міжпартійні групи. Першими цей Рубікон переступили депутати, яких тепер можна ідентифікувати не інакше, як «тушок» Бурбака.Отже, на минулій сесії Чернівецької міської ради було проголошено про створення депутатської групи «Спільними зусиллями захистимо Чернівці». Відповідну заяву під час роботи сесії оприлюднив міський голова Олексій Каспрук. До депутатської групи увійшли Андрій Романчишин, Сергій Греков, Андрій Кавуля, Василь Осачук з фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та Олександр Ставчанський з фракції Об’єднання «Самопоміч». Групу «Спільними зусиллями захистимо Чернівці» очолив колишній голова Шевченківської районної ради Андрій Романчишин.

Коротко по персоналіям. Керівник групи – фаворит Бурбака Романчишин, який у міській раді «слідкує» за питаннями «народнофронтовиків» та активно їх лобіює. Сергій Греков – «фронтовик», ображений на Олексія Каспрука за те, що той не призначив його керівником міської освіти, але готовий чекати свого шансу в команді Бурбака. Андрій Кавуля – пряма креатура Бурбака, поставлена в Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів для «направлення потоків у потрібне русло». Василь Осачук – партнер Бурбака по «Добробуту», вслід за Ярославом Кушніриком продовжує цементувати режим «фронтовиків» у Чернівцях. Олександр Ставчанський – людина Бурбака в «Самопомочі», якого Максим Юрійович евакуює від гріха подалі і до себе поближче.

Це кістяк майбутньої команди «Народного фронту», створений зі зрадників і перекинчиків. Фактично була створена група «тушок», що вилупилися з фракцій, які підтримали чернівчани. Ці депутати могли назвати себе просто – «групою Бурбака», але вони вирішили цього не робити, зробити собі лице і назвалися так само, як і заснована Максимом Бурбаком громадська організація «Спільними зусиллями захистимо Чернівці».

Про що це говорить по суті? Цих депутатів обирали від пропрезидентської «Солідарності» і «Самопомочі», а тепер вони пішли проти волі партій і фактично створили групу, яка не є політичним виразником інтересів виборців. Перша ж публічна заява, яка пролунала з уст керівника групи Андрія Романчишина, була про підтримку перевиборів Чернівецької міської ради. Тобто без офіційного рішення партій «Солідарність» і «Самопоміч» ці депутати чітко задекларували свою позицію, яка по факту є розкольницькою. І якщо це не «тушкування», то що?

Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Руслана Козлова

________________________________________

Читати більше:

Михайло Шморгун | Таємна місія Кушнірика: кого «підуть» на дно?