Початок нового політичного сезону в області ознаменувався кількома гучними подіями, які, звісно, знайшли відображення у друкованих медіа. Варто зазначити, що в місцевому політикумі не змінилися ні головні дійові особи, ні теми, на яких вони спекулюють.

Відставка заступника голови облдержадміністрації Володимира Куліша викликала чимало запитань не тільки у журналістів. Проте остаточної відповіді на питання про причини такого вчинку Куліша досі нема, що породжує ґрунт для різних припущень. Зокрема, у п’ятничному випуску «Молодого буковинця» розміщено замітку про згадану відставку, яку видання ще у понеділок розмістило на своєму сайті. Про причини вчинку посадовця видання не повідомляє.Дещо сміливіші припущення на першій шпальті наводить газета «Час». У матеріалі «Губернатор Буковини звільнив Куліша», йдеться про перемогу команди екс-прем’єра Арсенія Яценюка: «...Переміг Яценюк, якому Буковину віддали у користування ще на якийсь час. Куліш, кажуть, перебереться до Києва». У цьому ж матеріалі наводяться слова Куліша, який заперечує переїзд до столиці. Автор матеріалу висуває припущення про зв’язок екс-заступника голови ОДА із опальним олігархом Дмитром Фірташем: «З огляду на те, що він з Фірташем міг пересікатися й у Криму, де працював на «Титані», а олігарх купив це підприємство, і у Новодністровську, де у Фірташа був інтерес на ГАЕС, а Куліш там якийсь час керував, ми не відкидаємо можливого відновлення стосунків».

Очікуваного резонансу в друкованих ЗМІ набуло повідомлення про закриття кримінальної справи стосовно депутата Чернівецької міської ради Ростислава Білика, якому інкримінували підкуп виборців на виборах у жовтні 2015 року. У четверговому номері «Молодого буковинця» у матеріалі Миколи Кобилюка «Пшик гучної справи» зазначається, що «особою, яка начебто умовила правоохоронців «поховати» справу Білика», вважається нардеп від Блоку Петра Порошенка Оксана Продан — дружина лідера місцевої партії «Рідне місто» Василя Продана.Нагадаємо, у липні 2016 року у чернівецьких ЗМІ з’явилася інформація, що розшукуваний протягом 9 місяців правоохоронцями Ростислав Білик вільно прогулюється Чернівцями. Згодом в обласному управлінні Національної поліції повідомили, що не мають можливості затримати Білика, бо його справа передана до поліції Києва. У столичних правоохоронців, у свою чергу, не знайшлося матеріалів справи щодо чернівецького депутата. І тільки на початку цього тижня чернівецькі журналісти отримали відповідь на свої інформаційні запити від прокуратури міста Київ. У цій відповіді повідомлялося, що справа стосовно Білика закрита за відсутністю в його діях складу злочину.

У цьому ж таки матеріалі Микола Кобилюк відзначає дивні збіги у призначенні генеральним прокурором Юрія Луценка та закритті справи Білика. Автор нагадує, що «водночас, троє студентів, які під керівництвом Білика проводили скупку голосів, досі відбувають умовний термін покарання».Хаос, який впродовж останніх років панує у царині громадських перевезень у Чернівцях, дає чимало ґрунту для політичних спекуляцій. При цьому, яка б сторона не використовувала цю тему, розв’язання проблеми з громадським транспортом, схоже, нікому не вигідне. Отож свіже протистояння у Чернівецькій міській раді між умовно прокаспруківськими та пропроданівськими силами розпочалося саме з перевізників. Газета «Версії» у матеріалі «Кого захищає мерія — перевізників чи громаду: у Чернівцях буде 17 пільгових автобусних маршрутів замість 43-х», негативно висвітлює рішення виконкому щодо визначення лише 17 маршрутів, на яких пільговики зможуть мати безкоштовний проїзд. У матеріалі наголошується, що возити пільговиків повинні на всіх маршрутах, а також вказується на ймовірність корупційної складової у такому рішенні виконкому.

У матеріалі Ольги Максимюк «Депутати блокують безкоштовний проїзд», який вийшов на 4 шпальті газети «Погляд», висвітлено позицію як міського голови, так і його опонентів. «Можна забезпечити перевезення пільгових категорій без обмежень цілий день на 17 маршрутах, — каже міський голова Олексій Каспрук. — Для цього ми запропонували депутатам виділити понад 3 млн. гривень на перевезення. Але це питання зривають деякі політичні сили та активісти. Активісти кажуть, нам не треба 17 пільгових маршрутів, хочемо всі 43. Але на це з бюджету міста потрібно виділити до 120 млн. гривень. Таких коштів на ці цілі немає».Як альтернативу, видання наводить коментар лідера «Рідного міста» Василя Продана: «...Якщо на 17 [маршрутів — Ред.] потрібно 3 млн. гривень, то 43 це на 2,5 більше, тобто 7,5 млн. гривень. Чому їх не виділити, якщо тільки за перше півріччя у нас перевиконання бюджету 134 млн. гривень? ... Бо складається враження, що міська рада обрала якихось своїх перевізників і їм виділяє гроші, а іншим ні».

Варті уваги два матеріали газети «Погляд» щодо соціальної проблематики: «Безробітним для субсидії призначили дві зарплати» Ольги Максимюк та «Ні хліба, ні до хліба» Яни Маріянчук. У першому матеріалі висвітлюються особливості призначення субсидій у новому опалювальному сезоні, інший про ймовірне здорожчання хліба до 10 гривень за буханець.Візит до Чернівецької області міністра освіти та науки Лілії Гриневич висвітлили газети «Буковина», «Версії», «Час» та «Молодий буковинець». Разом з тим у «Часі» матеріал Петра Кобевка, присвячений візиту міністра, має назву «Гриневич, Яценюк і Бурбаки — у Чернівцях не приймаки». З-поміж політичних сил цього тижня «проджинсувала» Аграрна партія у газеті «Буковина». У матеріалі «Чиновники душать аграрний сектор» розміщено критику Уряду через небажання повернути пільгове оподаткування аграрній галузі.

Володимир Звенигородський — спеціально для БЦ

В оформленні використано передовицю газети «Час»

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Огляд преси | Депутати-мільйонери і нова більшість у міській раді