Акції покладання квітів до меморіалів Великої Вітчизняної війни в Чернівцях 9 травня засвідчили об’єднання двох конкуруючих фракцій в обласному осередку партії «Опозиційна платформа – За життя». Судячи з усього, воно є вимушеним та ситуативним, і полягає в розподілі сфер впливу між групою екс-губернатора Михайла Папієва у крайовому парламенті – та групою Володимира Кедя в майбутньому скликанні Чернівецької міської ради.

Чіткий маркер: присутність самого Кедя і колишнього секретаря міської ради Віталія Михайлішина поруч з народним депутатом Папієвим на всіх заходах пам’яті. Це жест, якого ніколи не демонстрували раніше. З огляду на непросту історію взаємин, що тягнеться ще з часів Партії регіонів, а також на подальшу боротьбу Володимира Кедя і Михайла Папієва за лідерство в обласному осередку, це означає, що контроль над міською організацією повністю перейшов до неформальної групи «Рідне місто», і це рішення затверджене на вищому партійному рівні.

Показово, що разом з Володимиром Кедем учасником покладань і протокольних фото-знімків уперше став депутат Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин, який у 2015 р. йшов першим номером у списку «Рідного міста», а нині формально очолює фракцію. Відтак минулорічне висування Віталія Михайловича на парламентських виборах від «Опозиційної платформи» – не випадковий епізод, а крок у нову політичну реальність. Тепер з майже 100-% певністю можна говорити, що Михайлішин балотуватиметься до міської ради першим номером партії «За життя».

Це рішення закономірне, адже незважаючи на низьку активність і недофінансування парламентської кампанії 2019 р., Віталій Михайлішин без труднощів зайняв третє місце, набравши 12,45% голосів. І хоча шанси його перемоги на мерських виборах залишаються сумнівними – на своєму імені колишній секретар з легкістю заводить велику фракцію в міську раду. Результати закритих соціологій, з якими ми мали змогу ознайомитись, по місту Чернівці в останні місяці показують безпрецедентне зростання підтримки ОПЗЖ в діапазоні 8,1–13,4%. І цей результат у значній мірі підкріплений особистим рейтингом екс-секретаря.

Перехід міського осередку під юрисдикцію Кедя і Михайлішина, у свою чергу, наводить на питання: хто контролюватиме фракцію «Опозиційної платформи» в Ратуші – і з ким вона буде блокуватись після місцевих виборів 2020 р.? Відповідь на нього далеко не така очевидна. Нещодавня поява з Михайлом Папієвим керівника обласного офісу партії влади Віталія Другановського при передачі гуманітарної допомоги від Дмитра Фірташа дає підстави подивитись на ситуацію ширше: чи не ведуться переговори про майбутню коаліцію ОПЗЖ зі «Слугою народу»?

Святослав Вишинський — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок «Опозиційної платформи — За життя»

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Святослав Вишинський | Один у полі Каспрук