Народні депутати Максим Бурбак від «Народного фронту» та Олег Березюк від «Самопомочі» стали героями ефірів у програмі «Політика» на телеканалі ТВА протягом інформаційного тижня з 28 листопада по 4 грудня. Якщо Бурбак, як постійний гість цієї програми, виголошував традиційні для себе тези, то Березюк пожвавив інформаційне поле Буковини нетиповими для місцевого політбомонду заявами.

Місія Бурбака

Електоральна катастрофа, яку переживає «Народний фронт» у зв’язку із впровадженням непопулярних дій під назвою «реформи» Урядом Яценюка, ймовірно досягла свого найнижчого показника. Процес пішов у зворотному напрямку. Наразі ця політична сила активно працює над відновленням рейтингів. Позиція, яку займає партія Арсенія Петровича, відомого своїм політичним еквілібризмом, не найсприятливіша для повернення попурярності.

Офіційно «фронтовики» перебувають у провладній коаліції, це і обмежує їх у критиці влади, тактиці, що завжди гарно діяла. Адже українці, як відомо, люблять вухами. Однак і тут однопартійці екс-прем’єра умудряються викрутитися: то там, то там вколюючи своїми заявами як пропрезидентську силу, так і союзників по коаліції.

Виходячи з риторики Максима Бурбака, «Народний фронт» взяв курс на виокремлення себе з провладної сили у напівопозиційну. Непопулярні кроки Уряду Яценюка, подаються як історична необхідність, викривлення інформації недругами та «рукою Кремля». Тому й заяви, які зробив Бурбак у програмі «Політика» хоча й подібні до попередніх, але з вже відчутно зміненими акцентами.По-перше, нардеп зробив спробу переконати глядачів, що підвищення мінімальної зарплатні до 3200 гривень з ініціативи уряду Гройсмана, було б неможливе без «Народного фронту». Відтак, глядачеві далося зрозуміти, що саме фракція «фронтовиків» у Верховній Раді є тими благодійниками, завдяки яким ініціатива нинішнього уряду може бути реалізована.

На закріплення цієї думки, Бурбак виклав цілу низку заяв щодо, на його думку, здобутків як Уряду Яценюка, так і фракції у парламенті. Логічний ланцюжок реабілітації політсили Арсенія Петровича нардеп завершує тезами про те, що «Народний фронт» є чи не єдиною силою в Україні, яка протистоїть російській агресії, а стрімке падіння рейтингів, коли ця політсила уособлювала владу, пояснюється історичною жертовною місією, що на себе свідомо взяли «фронтовики».

Традиційно Бурбак не оминув і місцеві політичні перипетії. Перш за все дісталося керівництву обласної ради, яку нардеп порівняв із з’їздами Комуністичної партії де «все приймається під копірку». А щодо Чернівців – нардеп звично пройшовся про своїх візаві з «Рідного міста». На тлі непевних здобутків та #перемог місцевої влади, яку представляють партійні колеги Бурбака – Каспрук та Фищук, доводиться актуалізувати тему #зради. На щастя, опоненти надають чимало приводів.

Топ-темою критики Максима Юрійовича тривалий час є розклад сил в міській раді, яка не дається до керування так, як би того хотілося і самому нардепу, і міському голові. Відтак заяви про те, що Чернівецька область та Чернівці «були віддані клану Фірташа», який зараз робить все, щоби зняти Каспрука, є досить логічними. Акцент з невдач Каспрука переноситься на перешкоджання Каспрукові з боку цих «рук Фірташа» та диверсій профірташівських сил у міській раді.

Тактична перевага цих самих сил, що відобразилася в атаці на ринок «Добробут», знайшла відпір лише в інформаційній площині, де Максим Бурбак знову спробував розіграти «карту Білика». Як бачимо, досвід так і не навчив лідера фракції «Народного фронту» у Верховній Раді дипломатії та політичній грі. Маючи настільки слабкі позиції у міській раді, Бурбак знищує і так непрості стосунки з чи не з останніми лояльними до міського голови депутатами з «Народного контролю», знову заявляючи, що ця політсила є проектом Кремля.

«Взяли, і зробили»

Керівник парламентської фракції Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк, який взяв участь у наступній після нардепа Бурбака програмі «Політика», змушений був пояснювати витівки депутатів-халамидників зі своєї партії, які в Чернівецькій міській раді своїми голосуваннями наробили чимало галасу. «Самопоміч», політичне обличчя якої, за словами Березюка, зробили люди, яких породила Революція Гідності, послуговується іншими цінностями, відмінними від звичних українському політикуму.Заяви про розслідування діяльності власних депутатів аж до можливості їх відкликання, факт неприховування проблем, які є у партії, в принципі, відповідають цінностям, що їх декларує партія Андрія Садового. Таким чином, результат згаданого розслідування стане своєрідним іспитом для «Самопомочі» щодо відповідності реальних дій до декларованого.

Разом з тим, Березюк м’яко натякнув, що Революція Гідності не змінила олігархічну систему влади в Україні. Досі у владі є чимало людей на ключових посадах, які «продовжують красти, як і раніше, прикриваючись демократичними лозунгами. Ми не можемо бути в коаліції з такими людьми. Ми пішли в опозицію». Хоча нардеп не називав прізвища, але прослідковуючи заяви речників «Самопомочі», можна зробити висновки, що йдеться про представників «Солідарності» та «Народного фронту».

А переходячи на локальну тематику, Березюк вже був відвертішим, заявивши, що «Чернівці – це місто, яке найбільше потерпає від впливу олігархату і міжособистісних їх стосунків, що руйнує саму політичну структуру і баланс влади у Чернівцях». Іншими словами, наше місто стало ареною битви між двома центрами впливу, чи, якщо завгодно, олігархічними групами.

Як і в кожній війні, найбільше жертв серед мирного населення. Це називають супутними втратами. Такі втрати чи не щодня зазнають як саме місто, його інфраструктура, так і його мешканці. Виходячи з логіки заяв Березюка, жертвами олігархічних міжусобиць стали і депутати Чернівецької міської ради від «Самопомочі».

«Наша фракція піддана неймовірному артилерійському обстрілу цих олігархічних кіл, вона практично зруйнована», – зазначив народний обранець. Відтак іншого виходу, окрім переформатування або роботи своїх депутатів, або й самої фракції, «Самопоміч» не має. Зрозуміло, що така ситуація, розігріта не в останню чергу місцевими представниками «Народного фронту» та їх оточення, не сприятиме у подальшому знаходженню компромісу між міським головою та депутатами, які представляють «практично зруйновану «Самопоміч»».

Володимир Звенигородський — спеціально для БЦ

В оформленні використано кадр програми «Політика» на телеканалі ТВА

________________________________________

Читати більше:

Огляд ефіру | Каспрук–молодець, маніпуляція глядачами і популізм Рибака