Попри прогнозовані ексцеси, заздалегідь внесені в офіційну програму заходів, візит Юлії Тимошенко на Буковину в усій силі і красі показав головного президентського кандидата. Немов на балу у Воланда, Маргарита Володимирівна під оплески гарцювала найбільшими залами і площами Чернівців, коли пекельні еліти області наперебій цілували їй коліно – випрошуючи місце під кришталевим каблуком. Фенікс Тимошенко, вдруге вирвавшись із золотої клітки, ще ніколи не був так близько до золотого трону – що відчувають навіть її опоненти, чиї провокації в Чернівцях виглядали особливо мляво.

Посилення Юлії Тимошенко нюхом чують і місцеві політичні еліти, які останні півроку на ходу перековуються під новий курс «Батьківщини». Одіозний перелік прохачів вражає не менше, ніж публіка на балу у Воланда. Свої місця на посадах і в майбутніх парламентських списках у Юлії Володимирівни в обмін на фінансову і політичну підтримку активно виторговують чинний губернатор, опальний «фронтовик» Олександр Фищук, голова Сокирянської районної ради, «аграрій» Василь Козак і «вічний кандидат» у народні депутати по 203 округу Іван Семенюк.

Прогнозовано високі ставки на перемогу Тимошенко зробив чернівецький секретар, лідер «Рідного міста» Василь Продан, чиє висування по 201 округу, як і балотування його дружини Оксани Продан від «Батьківщини» вважають справою доконаною. Депутатський корпус «Рідного міста» майже в повному складі відвідав зустріч кандидата з підприємцями в Чернівецькій філармонії – і словом, і ділом висловлюючи підтримку Юлії Володимирівні. Зокрема, результатами опитування наближеного Інституту соціології Віталія Маковецького – які в самий раз до візиту Тимошенко засвідчили в Чернівцях лідерські позиції «Батьківщини».

Зроблені ставки 3 листопада легко читались в області «гібридної політики», на шпальтах мережевих видань і на чернівецьких телевізійних екранах. Після нетривалих переговорів від інтерв’ю з Юлією Тимошенко відмовились і державне «Суспільне», і телеканал «Чернівці», чиїм мажоритарним акціонером є близький до Адміністрації Президента директор «Машзаводу» Віктор Сідляр – і телеканал ТВА, чиїм власником є народний депутат Максим Бурбак, керівник парламентської фракції «Народного фронту». Останніми інформаційними рупорами Юлії Володимирівни на Буковині залишились тільки близькі до «Рідного міста» радіостанція «Буковинська хвиля» і телеканал «Чернівецький промінь».

Від’ємна сума Яценюка

Утім, ворожа постава провладних медіа є лише ширмою для кулуарних переговорів. За нашою інформацією, перебування низки перших політиків держави в Чернівцях на відзначенні 100-ліття Буковинського віча, як і решта «випадково» приурочених подій – були формальним приводом для неформальних зустрічей. Так, 3 листопада в Чернівцях відбулись неофіційні перемовини Юлії Тимошенко з лідерами партії «Народний фронт» Арсеном Аваковим та Арсенієм Яценюком.

Участь міністра внутрішніх справ підкреслює його значення як другого ключового акціонера «Народного фронту» і як посередника між Юлією Володимирівною і частиною владної коаліції. Варто звернути увагу, що під час перебування в Чернівцях в організації політичних провокацій лідер «Батьківщини» звинуватила Службу безпеки, прямо вказуючи на Петра Порошенка – і ні словом не обмовившись про поліцію, яка символічно затримала пікетувальників «для з’ясування обставин». Нині саме силовий ресурс Арсена Авакова є гарантією невтручання адмінресурсу Президента – і маленький спектакль, розіграний перед прес-конференцією Тимошенко, може послужити сценарієм усієї виборчої кампанії.

Тримаючи дулю в кишені, Арсеній Яценюк демонструє готовність удруге зробити ставку на Юлію Тимошенко, спекулюючи залишками свого впливу в особі діючих міністрів і фракції у Верховній Раді. З огляду на дані соціології і той факт, що на пост Президента «Народний фронт» ще нікого офіційно не висував, рекламні борди Арсенія Петровича та їхні розмиті посили – очевидно, не реальна заявка на парламентські чи президентські вибори, а екстравагантна торгівля ретушованим політичним обличчям. Адже нічим іншим тандем Гройсмана–Яценюка, після самовбивчої соціально-тарифної політики, на електоральному ринку торгувати вже не може.

З огляду на антирейтинги «Народного фронту» ми спробуємо допустити, що рекламна кампанія Арсенія Яценюка – не лише особиста помста діючому Президенту, але й прагматичне «прощупування» потенційних партнерів на перспективу можливого невисування (sic). Якщо Арсенію Петровичу не бракує почуття гумору, то він чудово розуміє, що його негативний шлейф – тепер останній політичний актив, іміджева удавка, якою можна додушити найближчих партнерів. І якщо Петро Олексійович не зрозуміє натяку – його недвозначно прочитає Тимошенко.

Як і у 2014 р., розпорошення «Народним фронтом» т.зв. «патріотичного» електорату – це чорна мітка «Солідарності» і натяк Тимошенко про готовність до співпраці. Ми не виключаємо сценарій, за яким у 1 турі Арсеній Яценюк з деформованими президентськими гаслами спробує розмити як електоральне поле, так і саму політичну повістку Порошенка в інтересах Юлії Володимирівни. А в 2 турі – відкрито підтримає Петра Олексійовича і каменем повисне на шиї гаранта – делегуючи йому не стільки підтримку, скільки власний антирейтинг.

Святослав Вишинський — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Святослав Вишинський | Холості постріли. Хто очолить департамент ЖКГ?