Основні політичні гравці Буковини стараються тримати руку на пульсі електоральних бродінь посполитого люду. Зачасту соціологічний зріз має на меті не тільки зробити «фотографію» вподобань виборців, а більше для того, щоб уловити нові тенденції, які дозволять визначити замовникам таких опитувань свою власну політику по відношенню до політичних сил і їх лідерів. Сама місцева чернівецька політика уже давно нагадує казино, де гравці розставляють фішки-ставки на потенційних чи діючих політиків. Такі витрати виправдані. Це скоріше правильна політика, що забезпечить захист власних інвестицій.  

До нас потрапили деякі результати такого «закритого» опитування, які стосуються округу № 202. З цим уже можна працювати. В цілому вибірка схиляється до приміських районів, що відобразилось у результатах потенційних мажоритарників, які є аномально високими для лідерів, оскільки їх електоральна база співпала з місцями проведення польової частини опитування. Але в цілому — опитування показує ряд тенденцій, на які хочеться звернути увагу.

Підтримка партій у 202 виборчому окрузі:

«Батьківщина» — 18,9%
Радикальна партія — 10,8%
«Самопоміч» — 7,5%
«Свобода» — 5,9%
Блок Петра Порошенка — 5,1%
Блок Міхеіла Саакашвілі — 5,0%
«Народний фронт» — 2,7%
«Громадянська позиція» — 2,4%
УкрОП — 2,1%
«Опозиційний блок» — 1,9%
Аграрна партія — 1,4%
«Наш край» — 0,6%
Важко відповісти — 35,7%

Висновки. Виборці розчарувалися в нинішній владі і розвернулися до неї спиною. Політичні популісти, опозиціонери — повністю підтримані сільським електоратом, який у переважній більшості уже не довіряє владі і не вважає її «своєю». Потенційна партія Міхеіла Саакашвілі у сільських районах набирає значно менше, ніж у містах. Відсутність організаційної структури в районах і людей, з якими ця сила б асоціювались на місцях — робить не такими вже великими її електоральні перспективи в сільських районах.

«Народний фронт», попри те, що «український округ» є одним з базових, не отримує бажаної підтримки виборців. Перспектив зростання у цій формації для «Народного фронту» — немає. Радикальна партія Олега Ляшка — зростає на фоні критики Президента і Уряду.

Підтримка мажоритарних кандидатів на 202 окрузі:
 
Микола Карлійчук — 14,3%
Андрій Маковей — 12,9%
Іван Рибак — 6,9%
Олександр Фищук — 5,5%
Василь Філіпчук — 3,6%
Інга Маковецька — 3,1%
Микола Собко — 2,5%
Решта кандидатів — 8,7%
Важко відповісти — 42,4%

Висновки. Перший по важливості показник — майже половина невизначених виборців. Половина виборців або не знає потенційних кандидатів, або не відчувають результатів їх практичної діяльності. Сюрприз — високий результат мера Сторожинця Миколи Карлійчука і «батьківщинівця» Андрія Маковея. Карлійчук не втрачає своїх бажань потрапити у Верховну Раду. Він зберіг свій потенціал для балотування і має лише дві проблеми. Відсутність грошей і «політичного даху».

Андрій Маковей — отримує електоральні бонуси від прив’язки до (поки що) найпопулярнішої в регіоні «Батьківщини». Іван Рибак і Олександр Фищук попри, на перший погляд, невисокий результат, мають значний потенціал для зростання. Перш за все — через адміністративний і політичний пресинг на Карлійчука, який єдиний з кандидатів жорстко не прив’язаний до рейтингу конкретної партії.

Підтримка потенційних кандидатів на посаду Президента:

Юлія Тимошенко — 20,1%
Петро Порошенко — 12,7%
Олег Ляшко — 9,5%
Андрій Садовий — 7,5%
Анатолій Гриценко — 7,1%
Олег Тягнибок — 2,9%
Дмитро Ярош — 2,3%
Юрій Бойко — 1,6%
Важко відповісти — 36,3%

В цілому — настає час популістів від політики. І для правлячих сил саме прийшов час глибоко задуматися. Ясно одне — довіру виборців 202 округу влада не виправдовує.

Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Сергія Зарайського

________________________________________

Читати більше:

Інсайд | Заяви на вихід. Фракція без «Самопомочі»