Буковинські можновладці, як виявилося, здебільшого перебувають на утриманні своїх дружин. Принаймні, такий висновок можна зробити, проаналізувавши їх декларації. Поки чоловіки за копійчану зарплатню розбудовують Україну, їх дружини у поті лиця заробляють на хліб насущний. Ось такі буковинські жінки. А вислів, який набув популярності за часів, коли областю керував ще один жигало, варто переінакшити на: «Буковина – край, у якому варто жити з дружиною».

Хоча, слід зазначити, що у порівнянні з деклараціями нардепів, місцеві декларанти виглядають більш ніж скромно. Ні тобі церквиці, ні колекційних вин та витворів мистецтва світового рівня. Потішив хіба Михайло Папієв, родині якого все ж належить капличка та газета «Свобода слова».

Попри відносно незначні статки, задекларовані буковинськими можновладцями, все ж деякі питання виникають щодо доходів та статків головного поліцейського Буковини. Сергій Пілігрім виявився найбагатшим начальником обласної поліції в Україні. Статки його родини становлять близько 5,8 мільйона гривень. Як йому це вдалося при скромній зарплатні (161 тис. грн. за минулий рік)? Каже, що працював у приватному бізнесі.

А от підлеглі Пілігріма, схоже, вирішили розв’язати питання власного матеріального становища радикально. Цього тижня начальника управління внутрішньої безпеки поліції Буковини затримали на спробі дати хабаря військовому прокуророві. Затриманий, як виявилося, успішно пройшов переатестацію та вирішив жити по-новому, покращуючи своє життя вже сьогодні. Скільки ще таких переатестованих незамінних кадрів працює в обласній поліції, можливо, знає Сергій Пілігрім, але нікому не розповість, бо вже майже два роки уникає спілкування із журналістами.Через журналістів, як з’ясувалося, свою декларацію про доходи досі не показав депутат міської ради Василь Максимюк. Народний обранець настільки образився на працівників медіа, що вирішив приховати від світу свої статки. Принаймні, саме так Максимюк пояснив відсутність декларації на сайті міської ради. Відтак увесь світ та злі журналісти чекатимуть 14 листопада. Саме до цього дня Максимюка зобов’язали оприлюднити свою декларацію.

Чернівецький міський голова Олексій Каспрук, який задекларував трохи менше 152 тисяч гривень доходу за минулий рік, вирішив відзначитися на іншій ниві. Як ми передбачали в попередніх дайжестах, Олексій Павлович не має наміру позбавлятися начальника Інспекції з благоустрою Сергія Обшанського, відставки якого хочуть депутати міськради.

Для Каспрука Обшанський є своєрідним Біликом – чинником роздратування для багатьох недругів через готовність у будь-який момент виконати команду «фас». Крім того, міський голова намагається зберегти реноме «хазяїна міста» в очах виборців. А ситуація довкола конфлікту депутатського корпусу та Обшанського цьому сприятлива.

Засилля рекламних поверхонь та вивісок у місті вже кілька років відверто дратує. Тож поява структури, яка призначена навести лад на вулицях, є потенційно позитивна у сприйнятті виборця. Демонтаж кількох рекламних площ, бажано зі скандалом, відверне увагу навіть від вибірковості роботи Інспекції з благоустрою. А та принциповість, з якою подається демонтаж вивісок на закладах, які належать далеко не бідним і пересічним чернівчанам, не може не викликати захоплення у посполитства. Таким чином, віртуальна для більшості чернівчан війна у стінах міської ради переноситься на вулиці, з чітко розставленими акцентами, подається у зрозумілому форматі і має вигляд боротьби нового проти заскорузлого старого, що не дбає про місто.

Окрім боротьби за відданого начальника Інспекції з благоустрою, Олексій Каспрук цього тижня отримав ще один привід для хвилювання. Міський голова ветував рішення депутатів щодо створення наглядових рад на трьох комунальних підприємствах. Що значить утворення таких рад за сценарієм депутатів міської ради – читайте у попередньому дайджесті.Чи вартують чогось veto Каспрука можна буде дізнатися на наступному засіданні сесії. Але вже зараз із високою ступінню ймовірності можна сказати, що у депутатів вистачить голосів аби подолати мерське veto. А відтак варто чекати у найближчому майбутньому цілий парад заборон від Каспрука, накладених на рішення сесії.

Ситуація, яка склалася у місті, вимагає від пробурбаківських сил максимальної активізації. Вже скоро міський голова (читай: Бурбак), може позбавитися впливу на комунальні підприємства. Але на цьому умовний Продан не зупиниться й після такого удару по позиціях своїх опонентів, ймовірно, будуть удари на добивання. Козир, яким тривалий час спекулював Максим Бурбак щодо дострокових виборів і депутатів і міського голови, зараз вже не діє.

Вибори ближчим часом не вигідні у першу чергу «Народному фронтові», бо ймовірність завести до сесійної зали більш-менш вагому кількість лояльних депутатів є невисокою. Не все так однозначно і з кандидатурою на міського голову. Наразі в опонентів Бурбака нема кандидатури, яка могла б стовідсотково перемагати вибори у Каспрука, але й позиції Олексія Павловича нині значно гірші, ніж рік чи два тому.

Схоже, що команда «Народного фронту» тримається за «справу Білика» як за соломинку, яка не дає потонути репутації чесних політиків на тлі безчестя «Рідного міста». Але, наразі, усі спроби тиснути на депутата-втікача бажаного результату не приносять. Вдало проведена PR-кампанія, що змінила сприйняття Білика як злочинця у Білика-жертву, перетворила справу депутата на нецікаву для більшості виставу й того ефекту, якого від неї сподіваються, вже не матиме.Для більшості громадян підкуп трьох студентів під час виборів (який до того ж так судом і не визнаний) не такий великий гріх, як ті, що нинішня влада обіцяла розкрити після смертей на Майдані. А через небажання нової влади хоч якось відрізнятися від попередньої, у свідомості пересічного українця між ними вже стоїть знак «дорівнює». І на цьому тлі масштаби Біликового вчинку настільки мізерні, що на них вже багато хто не зважає.

Не зважає навіть постійна депутатська комісія з питань законності, прав і свобод людини, регламенту, депутатської діяльності, етики та запобігання корупції, що 4 листопада розглядала питання про невідвідування депутатом Ростиславом Біликом засідань сесій Чернівецької міської ради. Не треба бути генієм, щоб зрозуміти, якщо вже Білик наважився відкрито з’явитися на люди, певно, довідки про лікування в нього точно є.

Чи мала на меті комісія ухвалювати рішення про початок процедури позбавлення депутата мандата? Малоймовірно. Втім, у понеділок, 7 листопада, комісія збереться ще раз, аби подивитися на Біликові довідки. Чомусь є підозри, що побачивши довідки, члени комісії вирішать, що депутат за поважних причин пропустив стільки засідань. Цим самим питання по Білику закриють.

Володимир Звенигородський — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Читати більше:

Дайджест | Каспрук втрачає контроль, переділ власності і прізвище секретаря