Серія кадрових перестановок у Ратуші триває: після поновлення на посаді начальника відділу охорони культурної спадщини Олени Пушкової на сесії міської ради 27 вересня буде розглянуте питання виключення зі складу виконавчого комітету екс-мера Чернівців Олексія Каспрука – до якого він входить за посадою, котру більше не обіймає. За всіма ознаками, Олексія Павловича позбавлять майданчика для політичного піару – тож його бенефіс 11 вересня в цій якості може виявитись останнім.

Брифінг секретаря Чернівецької міської ради Василя Продана 21 вересня підтвердив ряд наших попередніх повідомлень про кадрові ротації в Ратуші. Зокрема, в.о. міського голови висловив намір провести рокіровку між підрозділами: за нашими відомостями, вже в найближчий час Віталія Гавриша переведуть у департамент економіки, а депутата Володимира Бешлея призначать директором департаменту житлово-комунального господарства. Не очікуючи результатів співбесіди в Міністерстві інфраструктури, на посту начальника Чернівецького тролейбусного управління можуть затвердити екс-голову Садгірської районної ради, висуванця «Батьківщини» Юрія Бурегу.Василь Продан уперше чітко озвучив кандидатуру на дострокове заміщення начальника управління освіти Сергія Мартинюка – на його місце секретар пропонуватиме члена фракції Блоку Петра Порошенка, нині позапартійного Сергія Грекова. Що він не озвучив – так це намір призначити директором департаменту містобудівного комплексу представника «Свободи» Миколу Собка. Реформа Інспекції з благоустрою та її трансформація в міське управління означатиме автоматичне скорочення «фронтовика» Сергія Обшанського, чиї шанси потрапити до нового підрозділу ми оцінюємо як нульові. Інтриги справі додає намір екс-директора Калинівського ринку Руслана Сербінчука взяти участь у конкурсі на заміщення керівної посади. Ще одним претендентом називають члена міськвиконкому від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Ярослава Шешура.

У кулуарах міської ради тривають консультації стосовно підсилення житлово-комунального блоку представниками владної команди 2011–2014 рр. Зокрема, керівником МіськШЕПу може стати екс-директор департаменту ЖКГ Дмитро Сірман, а заступником міського голови з питань житлово-комунального господарства – бачать Василя Тимофєєва, який добре зарекомендував себе на цій посаді за секретарства Віталія Михайлішина. Втім, деякі кандидатури викликають опозицію серед депутатів, котрі сприймають кадрові перестановки у світлі майбутньої виборчої кампанії – і не готові вести гру на підсилання політичних конкурентів.

Василь Продан як в.о. міського голови опинився у складній ситуації, коли, зберігаючи баланс сил і політичну стійкість коаліції, належить одночасно приймати неполітичні рішення в інтересах усієї громади. Вже зараз очевидно, що амбіції депутатів і політичних сил, які сформували кістяк більшості в міській раді, починають розходитись з управлінською доцільністю. Для оперативного виведення Чернівців із кризи, контролю над обстановкою та вирішення господарських проблем виконавча влада як ніколи потребує фахівців без партійної прописки – що і стає каменем спотикання. Адже коли йдеться про політичні дивіденди, принцип «Власними інтересами» перемагає.

Святослав Вишинський — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Читати більше:

Інсайд | У пошуках утраченого гранту. З чим повернеться румунський ревізор?