«План Б» об’єднаної коаліції «Рідного міста» – висування в мери Сергія Осачука. З огляду на логіку політичних процесів ми не виключаємо – і губернатор не виключає свого висування на посаду чернівецького міського голови. Повноваження голови обласної державної адміністрації спливуть менше, ніж за рік, далі – немає ніяких гарантій, що Сергія Дмитровича призначать префектом*. Відтак політична невизначеність відкриває перед ним і нові політичні перспективи.

В той же час успіх Сергія Осачука залежить не лише від підтримки «Рідного міста», але й від підтримки партії «Слуга народу», від якої він хоча й дистанційований, але з якою як представник Президента і один з потенційних лідерів виборчих перегонів змушений рахуватись. Залишається відкритим питання, чи стане посадовець компромісною фігурою для «Рідного міста» і партії влади – але саме його балотування в мери може розв’язати конфлікт з керівником обласного осередку «Слуги народу» Віталієм Другановським. Який після місцевих виборів може надовго посісти Будинок із левами.

«Коник» Сергія Осачука – великі інфраструктурні проекти. Вже зараз очевидно, що губернатор введе в дію не лише Чернівецький обласний перинатальний центр, але й стратегічні мости в Маршинцях і Розтоках, а також принаймні один новий контрольно-пропускний пункт у Дяківцях на українсько-румунському кордоні. З іншого боку, в разі виділення державного фінансування на капітальний ремонт вул. Хотинської – Сергій Осачук зможе записати у своїй актив успішне вирішення болючої проблеми обласного центру.

Однак виконані задачі ще не є запорукою обрання: успішному кандидату, крім великих звершень, потрібна велика мета. Таким перспективним проектом для губернатора може стати Міжнародний аеропорт «Чернівці»: його перезапуск у новій формі власності, будівництво сучасного терміналу і злітної смуги. Це поле, на якому мерія не в силах протистояти, руками і ногами пов’язана корупційними скандалами та установкою Уряду на передачу летовища в міжнародну концесію. Дипломатичний досвід, підтримка Кабінету міністрів та візіонерський масштаб мислення дозволять Сергію Осачуку озвучити і план-максимум – будівництво нового аеропорту в Ленківцях та нових мікрорайонів на території старого летовища.

Це – стане відправною точкою його «масштабування» як виразника інтересів Чернівців. Чому сприятиме і більш однозначна позиція губернатора в питанні неприєднання до міста Чорнівки і Коровії – та позиціонування його як нової фігури, ефективного діяча, який стоїть над політичними війнами і, будучи представником Президента, здатен вирішити хронічний конфлікт у Чернівецькій міській раді. Іншими словами: перезапустити всю систему політичних відносин у місті та регіоні, ставши уособленням довгоочікуваних змін. Втома чернівчан від безкінечних чвар у Ратуші й наростаюча ненависть до обох ворогуючих таборів гратимуть на руку Сергію Осачуку.

В такому розкладі не виключено, що голова ОДА та Оксана Продан будуть виборчими дублерами одне для одного. Якщо депутатська більшість не зможе «піти» Олексія Каспрука в суді або в міській раді, то в мери підуть його головні опоненти. Часу залишається небагато – і в разі невдалого «ходу конем» Сергій Осачук змінить коней на переправі. Благо, його повноваження спливуть уже восени – і розв’яжуть руки та політичні амбіції губернатора.

* Згідно президентського законопроекту № 2598 голів обласних державних адміністрацій після місцевих виборів 2020 р. змінить інститут префектів.

Святослав Вишинський — спеціально для «NewsSky»

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Святослав Вишинський | Хід конем: як Продан стане мером Чернівців?