«...Нужна легальность. Нужно смешаться
с бодрой массой служащих».

(Илья Ильф & Евгений Петров, «Золотой теленок»)

Логіка мерської кампанії 2020 р. в Чернівцях робить неуникним дострокове припинення повноважень Олексія Каспрука. На місцевих виборах секретар міської ради Василь Продан робитиме мерську ставку на свою дружину, колишнього народного депутата Оксану Продан, яка влітку 2019 р. балотувалась по чернівецькому округу і зняла свою кандидатуру de facto на користь представниці «Слуги народу» Олени Лис. У 2020 р. на посаду міського голови Оксана Петрівна, вірогідно, йтиме також як самовисуванець – і, вочевидь, буде розраховувати на зустрічний жест від «Слуги народу» по невисуванню конкуруючого партійного кандидата на 201 окрузі.

З огляду на падіння рейтингів «Слуги народу», ми не виключаємо, що група «Рідне місто» з цього питання досягне компромісу з Офісом Президента – і що попередні перемовини ведуться вже сьогодні. Перемога Оксани Продан дозволить Києву отримати лояльного мера в Чернівцях, не витрачаючись на власну виборчу кампанію – і в подальшому зосередити всю повноту влади в регіоні, одночасно обмеживши вплив опального підприємця Іллі Павлюка, чиї взаємини з Володимиром Зеленським уже давно стали прохолодними.

В цьому сенсі Оксана Продан фактично буде кандидатом влади. Це значить, що для ефективної виборчої кампанії Оксані Петрівні буде необхідна – влада. Не лише мовчазна підтримка депутатської більшості, але й зачистка поля від головного конкурента – діючого мера Олексія Каспрука. Якщо припинення його повноважень не підтвердить Верховний суд, то на початку весни Чернівецька міська рада вдруге відправить скандального мера у відставку. Цим жестом давши Оксані Продан carte blanche на спішну трансформацію міста в команді секретаря Василя Продана і директора департаменту ЖКГ Володимира Бешлея.

«Коник» Оксани Петрівни – чернівецькі дороги, на ремонті яких вона змогла вибудувати ефективну виборчу кампанію в червні і липні 2019 р. Як кандидату від влади для реконструкції дорожнього господарства їй знадобиться не лише ресурс, але й посади. Після «зачистки» Олексія Павловича це означатиме наступний етап – її легалізацію в політичному полі, делегування офіційних повноважень. Відтак не слід виключати призначення Оксани Продан на посаду заступника міського голови – або заступником голови ОДА з повноваженнями неформального куратора Чернівців.

Небажання губернатора Сергія Осачука дати пряму відповідь на питання про участь Оксани Продан у роботі обласної державної адміністрації, а ще більше його дипломатична ремарка про «можливі форми співпраці» з екс-депутатом в ефірі «Без емоцій» 19 грудня – говорять про те, президентська вертикаль та місцеві еліти «спільними зусиллями» вже готують похід на мера Чернівців. Штурм Ратуші буде стрімким і блискавичним. На випадок невдалого приступу – готується «план Б».

Святослав Вишинський — спеціально для «NewsSky»

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Святослав Вишинський | Салагор викликає вогонь на себе