Весняне загострення у Чернівецькій міській раді розпочалося з кадрового питання. Необережно кинуті Олексієм Каспруком слова про його бажання бачити на посаді керівника Комунального підприємства «Чернівецьке тролейбусне управління» депутата від «Самопомочі» Богдана Ковалюка вже зіграли з мером злий жарт. Як би ситуація не розвинулася, але міський голова сам собі, практично на порожньому місці, створив проблему.

Олексій Павлович не сподівався, що депутатський корпус захоче брати на себе відповідальність за стан комунальних підприємств. Та ситуація на деяких, схоже, визріла до такого стану, коли «гірше» означатиме лише припинення діяльності. Наразі депутатський корпус дійшов до розуміння, що «своя» людина за кермом тролейбусного управління – це можливість здобути локальні перемоги у кількох напрямках. На цю думку депутатів наштовхнув сам Олексій Каспрук.

Після його емоційної пропозиції депутатам покерувати одним з комунпідприємств з’явилося кілька бажаючих. Практично одразу зголосилися депутати від «Рідного міста» Валерій Чинуш та Анатолій Чесанов. Один в усній формі, другий – написав заяву. Їх кандидатури відхилив міський голова, зазначивши, що хоче бачити на цій посаді виключно Ковалюка. Але після того, як заяву написав і Богдан Ковалюк, виклавши своє бажання очолити тролейбусне управління, на Олексія Павловича зійшло розуміння, що він загрався у популістичні заяви, які можуть мати сумні наслідки для самого міського голови.

Каспрук своїми непродуманими заявами оголив кілька ділянок у власній обороні. Мер уже зазнав іміджевих втрат – відчувши його слабкість, депутати розвиватимуть атаку в цьому напрямку. Кандидатура Ковалюка стає таким собі «троянським конем» у стані міського голови. У разі його призначення, депутат, який вже має розроблену стратегію роботи та розвитку підприємства, у кращому випадку виводить ЧТУ з кризи, втираючи носа Каспрукові. Навіть у випадку, якщо суттєвих змін у роботі ЧТУ не буде досягнуто, це комунальне підприємство однозначно виводиться з орбіти міського голови.

Тим самим антимерська коаліція отримує ще один козир у боротьбі з Каспруком та практично знімає питання кредиту на закупівлю нових тролейбусів. Озлоблені транспортною кризою чернівчани з полегшенням сприймуть появу тролейбусів, які їздитимуть по графіку, регулярно. На деякий час питання нових чи старих тролейбусів зніметься саме собою. Не варто забувати й те, що той, хто реально контролює Чернівецьке тролейбусне управління, отримує контроль і за величезними коштами, які крутяться довкола підприємства.

За іншого сценарію, Ковалюк стає постійним нагадуванням про управлінську неспроможність мера та його команди. Навіть у випадку, якщо депутата не призначать керівником ЧТУ, міський голова постійно зазнаватиме нападок як поганий управлінець та посадовець, який чіпляється за владу у будь-який спосіб, хай навіть ціною комфорту городян. Слід очікувати критики Каспрука як такого, хто не вміє працювати з опонентами й не бажає ділитися відповідальністю за ситуацію в місті. У такий спосіб всю відповідальність за критичний стан громадського транспорту депутати матимуть підстави перекласти на мера, переадресувавши фразу Каспрука «чим гірше, тим краще» самому ж Каспруку.

Ситуація ускладнилася для міського голови після того, як кандидатуру Ковалюка на керівника КП «Чернівецьке тролейбусне управління» підтримали виконавчий комітет та голови усіх фракцій у міськраді. Тим самим Каспрук отримав сигнал, що нинішня ситуація в комунпідприємстві, яке очолює «незамінний» Іван Іванічек, нікого не задовольняє. Попри несприятливу для нього ситуацію, Олексій Павлович не збирається йти на поступки, дедалі більше нагадуючи капітана, чий корабель іде на рифи, але повертати штурвал він не має наміру. З патової ситуації, в яку себе сам загнав Каспрук, виходу для нього не видно.

За інсайдерською інформацією, Богдан Ковалюк все ж таки матиме вплив на тролейбусне управління та спробує реалізувати свою Програму розвитку міського електротранспорту у якості голови наглядової ради при ЧТУ. Навіть у такому випадку, міський голова втрачає більше, аніж набуває. Тепер підстав у тому, аби чинити перепони Ковалюку в наглядовій раді немає. Така його посада, руками Каспрука, стала очевидною та закономірною. Неодмінний конфлікт, який матиме місце при розкладі «Ковалюк – керівник наглядової ради, Іванічек – керівник підприємства», набуватиме форми «війни проти реформатора-депутата». І в цій війні буде легко змінити акценти – на війну мера проти городян.

Володимир Звенигородський — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Читати більше:

Володимир Звенигородський | «Самопоміч» у кінці тунелю