Екс-губернатор Буковини розпочав кампанію з балотування у бургомістри. «Опозиційний блок» може проголосувати за дострокові вибори в Чернівцях.

Останніми днями в офісі братів Бурбаків наростає паніка: ідея перевиборів у Чернівцях, яку хотіли використовувати суто для риторичної боротьби з політичними суперниками, раптово почала набувати рис реальності. Але ця реальність виявилася дуже несприятливою для зіц-голови фракції «Народний фронт». Адже що запланували політтехнологи з вулиці Суворова?

Питання про дострокове припинення повноважень Чернівецької міської ради (для чого не існує жодних законних підстав) виноситься на засідання профільного парламентського комітету, там його довго маринує Микола Федорук, очікуючи на негативну оцінку апарату Верховної Ради. Десь наприкінці сесії, в середині літа, проект рішення вноситься в парламентську залу – але не набирає необхідної кількості голосів. Весь цей час можна списувати будь-які провали діяльності підконтрольної «сім’ї» Яценюків–Бурбаків–Пишних виконавчої влади Чернівців на «фірташівських запроданців та їхніх союзників, які заблокували роботу голови міста». А після провалу голосування – ще й покласти частину відповідальності на «запеклих партнерів» з Блоку Петра Порошенка.

Але опоненти «Народного фронту» вирішили застосувати принципи айкідо – використати енергію «кидка» на свою користь. І хоча у фракції Яценюка–Авакова для задоволення прохання Каспрука–Бурбака немає голосів навіть з виділеною Адміністрацією Президента «нормою голів» БПП, а «стимулювати» фракції мажоритарників чернівецькі змовники не збиралися, за рішення про перевибори у Чернівцях раптом зібралися голосувати... нардепи від «Опозиційного блоку». І не лише вони, але й екс-«регіонали» з фракцій «Воля народу» та «Відродження», а також низка позафракційних нардепів. Більше того, на Банковій натякнули, що раз уже в «Народному фронті» ініціювали дострокові вибори – то треба йти до кінця.

Подібна «широка коаліція» пояснюється просто: по-перше, в узгодженому варіанті рішення парламенту мова піде про перевибори як Чернівецької міської ради, так і міського голови. А по-друге – в Адміністрації Президента й «Опозиційного блоку» з’явився єдиний кандидат у мери, який зможе не лише перемогти на виборах, але й забезпечити інтереси обох груп, що його підтримують. Так, ви не помилилися – це екс-губернатор Буковини Михайло Папієв.

Саме тому Михайло Миколайович зачастив до Чернівців, де з лютого 2014-го не дуже любив з’являтися. Агітаційну роботу він розпочав з категорії виборців, яка не просто не сприйняла «Майдан», але й стала його найбільшою жертвою – ветеранів та пенсіонерів. Справа не обмежилася реставрацією «танка Нікітіна» чи покладанням вінків до монументу Перемоги 9 травня – через тиждень Папієв раптом з’явився в ефірі політичного ток-шоу «Свобода слова», учасників якого затверджують в Адміністрації Президента. Екс-міністр соціальної політики, кандидат економічних наук (тема дисертації – «Реформування пенсійної системи в Україні») зі знанням справи розкритикував пропозиції Міжнародного валютного фонду та Уряду... і ніхто в студії не заважав йому це робити!Звісно, справа не в тому, що редактори чи ведучий раптом розпереживалися про те, що їм не лише доведеться заробляти по 25 років офіційного стажу, а ще й працювати до 65-67 років, щоб отримати право на мінімальну пенсію. Просто Порошенкові потрібна аргументація для торгів із західними кредиторами – мовляв, опозиція проти таких драконівських заходів, та й мені ще вибори вигравати... Михайло Папієв, якого в МВФ добре знають як поміркованого опонента ще з початку 2000-их, на роль дозволеного владою критика планованої з Вашингтона «пенсійної реформи» підходить ідеально – не Тимошенко ж випускати в ефір з її лівацькими ідеями?..

Але традиційним «соціально незахищеним електоратом» Папієв задовольнятися не планує. Його головна цільова аудиторія – керівники великих і середніх підприємств, які останнім часом мають шанси поповнити лави «малого бізнесу». І питання не лише в загальному падінні економіки та рівні життя потенційних покупців їхньої продукції, а ще й у постійних спробах команди Бурбака–Каспрука загребти під себе всю землю та майно в місті. Тому за екс-губернатором та членами його команди під час приїзду до Чернівців стежили десятки підлеглих Арсена Авакова (як з погонами на плечах, так і з «куполами» на грудях) – щоб задокументувати зустрічі з місцевими бізнесменами.

Правда, серед правоохоронних органів зберігається своєрідний «розподіл влад» – Папієв та «Опозиційний блок» загалом перебувають під захистом Президента (ГПУ та СБУ), тому МВС може лише влаштовувати дрібні провокації на кшталт побиття партійного активіста кримінальною агентурою поліції. Стосовно номенклатури більш високого рівня, то навіть Бурбак може тільки благати генерального прокурора, як це було 15 травня на погоджувальній раді в парламенті – мовляв, нехай Юрій Луценко з’ясує, хто ініціював та закривав із суттєвими процесуальними порушеннями «справу Білика». Обмовочка, як кажуть, за Фройдом – бо ініціював цю справу Максим Бурбак, фабрикував – Арсен Аваков, а десятки чернівецьких студентів досі замість пар ходять на допити, маючи шанс отримати судимість, як і їхні побратими по нещастю.

На жаль, у разі оголошення дострокових виборів у місті свавілля поліції та підконтрольного їй «патріотичного криміналу» тільки посилиться – адже це практично єдиний ресурс, який залишився у «Народного фронту» в Чернівцях. Звісно, самому кандидату в мери від «Опозиційного блоку» це навряд чи завадить – швидше, навпаки, але про охорону своїх соратників варто подбати. І тут Папієву варто скористатися досвідом свого соратника по фракції Олександра Вілкула, який зміг захистити ходу 9 травня у Дніпрі від агресивних юрб «активістів» свого давнього конкурента Бориса Філатова.

Олег Хавич — спеціально для БЦ

В оформленні використано фото-знімок Ігоря Константинюка

________________________________________

Дивитись більше:

________________________________________

Читати більше:

Олег Хавич | Мак без пам’яті. Де були чернівецькі «активісти» 9 травня?